Connect with us

Koktail

Luxusná bielizeň z londýnskeho Notting Hillu cez Vrbové až do sveta

Published

on

Reklama
Reklama

Piešťanská rodáčka Vlasta Collu prerazila pred 10 rokmi vo Veľkej Británii ako návrhárka svadobného a couture oblečenia a klobučníckych doplnkov. Štúdio, v ktorom momentálne pôsobí je vo veľmi známej londýnskej štvrti Notting Hill. Jej výrobky vlastnia ľudia po celom svete a jej návrhy boli publikované v hlavných anglických časopisoch i televízii. Ako prvá začala úspešne experimentovať s uplatneným photochromických farbív, ktoré menia farbu pri styku s UV svetlom, na perie a hodvábne kvety. Jedna z jej prác pre spoločnosť Squid London (couture pršiplášte, ktoré menia farbu pri styku s vodou) sú momentálne vystavené v Univerzitnom múzeu v Kente v americkom štáte  Ohio.
JasmineWrapTak ako nič na tomto svete nezostáva také isté a každý tvorivý človek potrebuje novú inšpiráciu a vývoj, Vlastin profesionálny život tiež podstúpil zásadnú zmenu. Posledný rok sa venovala vývoju novej značky Intimate Stories, ktorá ponúka luxusné spodné prádlo na spanie. Značka odzrkadluje roky skúseností v zhotovovaní oblečenia pre bežné ženy a vysokú zručnosť v práci s luxusnými a krehkými materiálmi. Sloganom značky Intimate Stories je “Create your own story…”, čo znamená “Vytvor si svoj vlastný príbeh…”
“Chceli sme, aby sa ženy cítili sofistikovane, elegantne, luxusne a zvodne. Chceli sme im povedať, ty si tá, ktorá tvorí svoj vlastný príbeh – vytvor si svoj príbeh,“ hovorí Vlasta Collu. „Kolekcia pozostáva z krátkych a dlhých košieľok, nazberaných nohavičiek, šortiek a županov. Materiály, ktoré sme použili, sú čisté jemné hodváby, luxusné čipky a stužky. Štýly sú inšpirované vintage módou, čo je mojou špecialitou. Modely sa budú vyrábať na Slovensku vo Vrbovom, u výrobcu s veľmi dobrou skúsenosťou a reputáciou v tejto oblasti. Prečo hľadať niekoho vo svete, keď je dosť talentu aj v mojej rodnej zemi. S výrobcom sme mali predchádzajúcu veľmi pozitívnu skúsenosť, takže tu nebolo o čom rozmýšlať. Aj reklamné fotenie sme sa rozhodli urobiť na Slovensku, so slovenským tímom a slovenskou modelkou. Výsledok môžete posúdiť sami, či už na Facebooku alebo na našej stránke www.vlastacollu.co.uk.“
Absolventka piešťanského gymnázia skutočne nezaháľa a chopí sa každej novej príležitosti. Nedávno sa so svojou kolekciou zapojila aj do súťaže americkej spoločnosti Triumph. „Súťaž je otvorená tvorivým kolekciám rôzneho druhu, od šperkov a pohľadníc cez módu až po plavky. Je ťažko povedať, čo porota presne hľadá, a kto ich svojou tvorbou najviac osloví, no keďže sme boli prijatí, máme šancu,“ dodáva Vlasta.
Automatický postup do finálovej skupiny desiatich návrhárov sa dá získať dosiahnutím najviac hlasov publika. Hlasuje sa len cez Facebook a Twitter. Ak chcete podporiť svoju rodáčku, môžete tak urobiť pridaním hlasu na nasledujúcej linke campaign.triumph.com/uk/profiles/vlasta-collu.

Celú kolekciu Intimate Stories si môžete pozrieť tu.

-pr-

Reklama

Populárne články