Úvod Koktail Výhercovia literárnej súťaže: Hana Zemanová „Londýn“

Výhercovia literárnej súťaže: Hana Zemanová „Londýn“

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
REKLAMA
GM Dental Zubar

Medzi víťazov literárnej súťaže Piešťany očami detí, ktorú pravidelne organizuje Mesto Piešťany, sa v minulom roku dostala aj Hanka Zemanová, štvrtáčka zo ZŠ Mojmírova ts conversation translator download. So svojím prozaickým príspevkom Londýn získala v I. kategórii žiakov IV. až IV. ročníka tretie miesto. Blahoželáme a jej zážitok z výletu prinášame v pôvodnej podobe (bez redakčných úprav) 프레지 넥스트 다운로드.  

Londýn

REKLAMA
Knebl
Sheriff Taxi Piešťany
Dompek Pizza donaskova sluzba
Chlapci na panvici

Všetko sa to začalo tým, že mamina s tatinom mali výročie svadby a chceli niekam ísť. Po dlhom rozmýšľaní ich napadol Londýn 공공기관 내pc지키미 다운로드. Všetci sme sa do Londýna tešili. Prišiel dedko a zaviezol nás na letisko v Bratislave. V Londýne sme pristáli neskoro večer. Bývali sme pri olympijskom parku Silent Hill download.

V Londýne sme videli veľa zaujímavých vecí. Tower Bridge, Londýnske oko, Galériu Tate, Big Ben, Prírodovedecké múzeum, Buckinghamský palác, najväčšie hračkárstvo Hamleys, živé sochy, pekné námestia a veľa ďalších pekných vecí polaris office.

Najviac sa mi páčilo Londýnske oko. Je to vlastne veľké koleso, ktoré sa pomaly krúti a v zavesených kabínach sa vozia ľudia, aby spoznali krásy Londýna maven library 다운로드. Pred vstupom bola dlhá rada turistov. Tatino nám kúpil špeciálne lístky, aby sme v kabíne nemuseli stáť. On s nami nešiel. S veľkým strachom, plná očakávaní som s mamou a bratom nastúpila do veľkej presklenej kabínky Download The Bucks Player. Spolu s nami tam nastúpilo ďalších 10 ľudí. Usadili sme sa a kabínka začala pomaly stúpať nahor. S tatom sme si kývali, až bola z neho iba malá bodka medzi ľuďmi 크로니클 영화 다운로드. Počasie nám prialo, bol slnečný deň a pomaly sa nám začala pred očami rozprestierať panoráma Londýna. Pod okom tiekla rieka Temža. Kľukatila sa ako obrovský had, bála som sa, že do nej Londýnske oko spadne 블리자드 앱 다운로드. Na vrchole oka sme videli na všetky strany Londýna. Pripadala som si ako vták, aj on má pri svojom lete takýto výhľad na mesto. Londýn bol obrovský, budovy, ulice, mosty, doprava všade kam moje oko dovidelo 무인도 생존 다운로드. Pri pohľade nadol ma upútalo detské ihrisko. Pri klesaní kabínky som sa tešila, ako sa na ňom s bratom pohráme. Stalo sa. S bratom sme sa v ten deň parádne vyšantili medzi deťmi, ktorým sme len občas niečo rozumeli. Bolo to zvláštne nerozumieť, čo si ostatné deti hovoria. Londýn je plný ľudí z celého sveta. Na vlastné oči som videla a počula černochov, tmavých ako čokoláda, Indov, Aziatov. Všetci boli milí, usmiati.

Londýn ma očaril. Rada sa tam určite vrátim. Ďakujem mojim rodičom, že ma tam zobrali.

Hana Zemanová, 4.A ZŠ Mojmírova Piešťany, foto: wikipedia (free)

 

REKLAMA