Connect with us

Koktail

Lepší Dolný Lopašov ašpiruje na cenu MOST Rady mládeže

Published

on

Reklama
Reklama

Za mládežníckou inciatívou Lepší Dolný Lopašov stoja dvaja mladí obyvatelia tejto obce – Tomáš Zemko a Jakub Tomiš. Ich projekt zlepšovania života dediny neďaleko Piešťan, bol nominovaný na Projekt roka 2015 a cenu Rady mládeže MOST medzi piatimi ďalšími. Podporiť ich môžete aj Vy, internetovým hlasovaním tu.

17rocny stolar Matej Machala (vľavo) a Jakub Tomiš autor projektu (vpravo)Len nedávno, v polovici októbra, mladí aktivisti z Lopašova spolu s mamičkami otvárali materské centrum Jelenček. V apríli tohto roka osadili na námestí dúhovú lavičku a knižnú búdku, po nej pribudli ďalšie lavičky, pripravujú aj umiestnenie pouličného klavíra na verejné priestranstvo. Po založení občianskeho združenia začali vydávať Obecné noviny.

Ich začiatky sa datujú do roku 2013, keď mladí Lopašovčania s malými dušičkami založili webstránku, ktorá je virtuálnou zbierkou historických fotografií obce, jej obyvateľov, premien a života v nej. Po pár dňoch neverili vlastným očiam, stránka mala tisíce prezretí, komentáre k fotografiám pribúdali a takisto i nové zábery a pochvalné odkazy. Zaujímavé fotografie sa dočkali aj výstavy ako jedného z hlavných bodov programu kultúrneho Lepšieho víkendu, na ktorý nachystali aj premietanie vzácneho dokumentu o ich rodnej dedine natočeného v 60. rokoch i súčasných filmov.

Aktivity mladých Lopašovčanov si všimla aj Televízia Markíza, ktorá odvysielala o projekte aj krátku reportáž v Reflexe a predstavil ich tiež portál sme.sk.

Reklama

-red-, foto: archív PNky, Zdroj: FB Lepší Dolný Lopašov

Čítajte tiež:

Do lopašovského centra Jelenček pozývajú mamičky aj z okolia

Čitateľskú lavičku pokrstili záplavou bublín

Unikátna dúhová čitateľská lavička a knižná búdka v Dolnom Lopašove

Lepší víkend v Dolnom Lopašove spestria aj Funny Faces

Bude Dolný Lopašov lepší?

 

Populárne články