Connect with us

Koktail

Katarínka – Bielonedeľná púť je tu

Published

on

Reklama
Reklama

V nedeľu 8. apríla sa uskutoční Bielonedeľná púť na Katarínku. Koná sa pravidelne od roku 1998 vždy týždeň po Veľkej noci, pričom nadväzuje na tradície historických pútí z 18. storočia. Tie organizoval trnavský biskup a podľa dochovaných záznamov sa ich v zúčastňovalo okolo päťtisíc veriacich, najmä z blízkych obcí a z okolia Trnavy.

Púť začína na železničnej stanici Buková o 9:45 h. Cesta lesmi trvá približne tri hodiny. Pútnikov čaká niekoľko zastavení v rámci ktorých sa dozvedia o histórii Katarínky, ale zahĺbia sa tiež do rozjímania pri zamysleniach.  Ide sa  po červenej značke smerom na Cerovú a odtiaľ neznačenou lesnou cestou smerom na Katarínku. Tu vyvrcholí program svätou omšou priamo v ruinách kostola sv. Kataríny so začiatkom o 14:30 h.

Po svätej omši je možnosť turistického sprevádzania po komplexe a v prípade priaznivého počasia aj výstup na novosprístupnenú vežu, z ktorej je nádherný výhľad do okolia. Pripravené sú tiež ohniská, kde si budete môcť opiecť, čo si prinesiete so sebou. Tí čo budú mať stále nadbytok energie si môžu na lúke pokojne ešte zahrať futbal, či inak stráviť príjemný čas v príjemnom prostredí s priateľmi. Púť sa koná aj za zhoršeného počasia.

Reklama

-red- Zdroj a foto: www.katarinka.sk

Populárne články