Úvod Koktail Jabloň z Bošáce bojuje o titul Európsky strom roka

Jabloň z Bošáce bojuje o titul Európsky strom roka

REKLAMA
GM Dental Zubar

Jabloň domáca z Bošáce v okrese Nové Mesto nad Váhom sa vlani stala slovenským stromom roka. Aktuálne 120 ročný strom súperí s dvanástimi ďalšími stromami o titul Európsky strom roka 2018 슈퍼버니맨 pc 무료 다운로드. Hlasovaním k tomu môžete prispieť aj vy 카티아 도면 다운로드.

Prastará jabloň je pamiatkou na dávnych ovocinárov, ktorých stromy rastú a rodia ovocie aj po viac ako sto rokoch 가디언즈 오브 갤럭시 2 자막 다운로드. Ide o málo známu, vzácnu a dnes takmer zabudnutú regionálnu odrodu.

REKLAMA
Knebl
Dompek Pizza donaskova sluzba
Chlapci na panvici
Sheriff Taxi Piešťany

Strom je dnes krásnym torzom, ale napriek poškodeniu má udivujúcu vnútornú vitalitu, na jar vždy bohato kvitne, na jeseň poskytuje nevšedne bohatú úrodu jabĺk, ktoré pri dobrom uskladnení vydržia až do ďalšieho leta 차세대 전자바우처 다운로드. Keď usadnete do jej tieňa, môžete sa od nej učiť, ako sa nevzdávať a čeliť životným príkoriam.

Nezlomný strom súperí v tomto roku s belgickou Lipou starého štátu, Sekvojami z Jučbunaru (Bulharsko), Masívnym platanom – symbolom Trstena (Chorvátsko), Orechom čiernym z Kvasíc (Česko), Zengővárkonyho pozostalým – sladký gaštan (Maďarsko), Smrekom čarodejnice (Litva), Topoľom Helena (Poľsko), Spievajúcim dubom (Portugalsko), Dubom z Cajvany (Rumunsko), Dubom Staršina z lesa Belgorod (Rusko), Dubom Gilwell (Spojené kráľovstvo) a Starobylými brestmi Cabeza Buey (Španielsko) iphone sdk.

Online hlasovanie, v ktorom je momentálne strom zo Slovenska s viac ako 7000 hlasmi na siedmom mieste, trvá do 28. februára. Vyhlásenie výsledkov sa uskutoční 21. marca v Bruseli 멘탈리스트 시즌 1 다운로드.

-th- Zdroj a foto: www.treeoftheyear.org

 

REKLAMA