Connect with us

Koktail

Hrad Beckov ponúka pestrý program, napríklad aj historickú módnu prehliadku

Published

on

Reklama

Hrad Beckov bude počas posledného aprílového víkendu žiť stredovekou históriou, tancom i hudbou. Počas volného dňa 1. mája budete môcť zase zažiť Láskavý prvý máj na Beckove.

Reklama
Doba a život za Stibora zo Stiboríc

V sobotu 28.4.2018 privítajú na hrade Beckov skupinu Argenti. Tá vás prenesie do čias najväčšieho rozmachu hradu. Do obdobia, kedy hrad vlastnili Stiborovci. Dozviete sa veľa zaujímavého o spôsobe vtedajšieho života. Prezrieť si môžete stredoveký tábor, rytiersky stan s posteľou, oltárom a ďalším dobovým zariadením.

Hrad je pre verejnosť otvorený od 9.00 do 18.00 h. Od 9.30 začínajú prehliadky hradu v stredovekých kostýmoch so sprievodcom a nasledovne každú hodinu až do 16.30 h.

Reklama

Dobová kuchyňa s ochutnávkami pre návštevníkov, stanový tábor, zbrojnica a hry pre deti sú naplánované v čase od od 10:00 do 17:00 h. 

Rozprávanie o živote v stredoveku, prednášky o dobových zbraniach a ukážky šermiarskeho umenia budú o 11:00, 13:00, 15:00 a 17:00 h. 

 

Keď hudba znie

Pri príležitosti Medzinárodného dňa tanca pre vás na Beckove v nedeľu 29. apríla pripravili veselý program plný hudby, tanca, krásnych žien, chrabrých mužov a zábavy.

Stredoveké tance v podaní skupiny Fringia si budete môcť vychutnať od 11:00 h. Nasledovať bude prednáška o zabávaní sa šľachty v tomto období a škola tanca pre návštevníkov.

O 13:00 h sa uskutoční módna prehliadka historických kostýmov a o 15:00 h opäť vystúpi skupina Fringia, avšak tento raz predstaví renesančné tance, ktoré sa budú môcť návštevníci rovnako naučiť.

Láskavý prvý máj na Beckove

„Bol neskorý večer, prvý máj, večerný máj, bol lásky čas“

Báseň od Karla Hynka Máchu staršie ročníky dozaista poznajú už od základnej školy. Podobne ako Mácha oslavoval máj ako lásky čas, dostanú aj na hrade Beckov priestor všetci, čo sa majú radi.

Pre mladých zaľúbencov je pripravený fotokútik so stromom na viazanie stužiek.

Tí, čo milujú už dlhší čas a chceli by symbolicky obnoviť svoj svadobný sľub, môžu tak spraviť na hornom hrade.

Nezabúdame však ani na najmenších a deti, ktoré sú plodom lásky. Pripravené sú dielničky na dolnom hrade.

Hrad je v tento deň otvorený od 9:00 do 18:00 h.

Viac na www.hrad-beckov.sk.

-red- Ilusr. foto: Ľ. Balažovič

Populárne články