Connect with us

Koktail

Hoteláci poletia do Brazílie

Published

on

Reklama
Reklama

Hotelová akadémia Ľudovíta Wintera môže zaknihovať ďalší úspech svojich študentov. Dvaja z nich sa stali víťazmi súťaže Slovak Barista Cup 2018 a za odmenu poletia do Brazílie. Mladí hoteláci tu budú počas jedenástich dní spoznávať tajomstvá výroby kávy.

Ocenenie Jánovi Fuksovi (druhý zľava) a Bianke Šmatlákovej (uprostred) odovzdával aj župan Jozef Viskupič (vľavo). Tešili sa tiež riaditeľ školy Ladislav Blaškovič a pedagóg Milan Elčík.

Slávnostné oceňovanie víťazov dlhodobej súťaže sa uskutočnilo v sobotu 2. februára na jubilejnom 5. ročníku 1. Kávového plesu v Trnave. Ocenenia si prevzali víťazi Bianka Šmatláková a Ján Fuksa, ktorých bude na májovej stáži v Brazílii sprevádzať aj ich pedagóg Milan Elčík.

Súťaž Slovak Barista Cup junior organizuje akreditované školiace stredisko Academy of Coffee na čele s Oldřichom Holišom, aby priviedlo do kávového sveta na Slovensku nový vietor medzi mladých baristov. Po dlhoročnej spolupráci a priateľstve s krstným otcom Academy of Coffee, Edgardom Bressanim, ktorý je aj riaditeľom kávovníkovej plantáže v Brazílii, prišla myšlienka podporovať a motivovať mladé talenty. Edgard Bressani sa stal hlavným partnerom vďaka hlavnej cene pre víťaza, ktorou je fakultatívny pobyt na kávovníkovej plantáži. Študenti si počas pobytu prejdú ďalším vzdelávaním v oblasti baristiky, spoznajú život kávovníka, procesy spracovania i praženia kávovníkového zrna. Okrem toho majú možnosť zdokonaliť sa v cudzom jazyku a spoznať nových ľudí. 

V roku 2017 takýto pobyt absolvovala študentka Hotelovej akadémie Ľudovíta Wintera Michaela Krajčovičová, ktorá bola víťazkou Slovak Barista Cup junior 2016.

Reklama

-th- Zdroj: Academy of Coffee Foto: Ladislav Blaškovič

Populárne články