Úvod Koktail Historickú sýpku v študentskom projekte prerobili na obchodík, múzeum aj kino

Historickú sýpku v študentskom projekte prerobili na obchodík, múzeum aj kino

REKLAMA
Anna bal 2021

Dni otvorených dverí, spojené s oslavou 70. výročia založenia Strednej odbornej školy v Rakoviciach, sa začali vo štvrtok 22. októbra a pokračovať budú i v piatok a sobotu Download the communication program. Okrem ukážok jednotlivých odborov školy či tvorby aranžérov, ktorí slávnostne vyzdobili celú školu, ale najmä školskú jedáleň si návštevníci môžu pozrieť aj prerobenú sýpku If only download. Starú budovu, kde sa kedysi skladovalo obilie, upravili študenti spolu s učiteľmi svojpomocne v „retro“ štýle. Okrem rôznych predmetov používaných v minulosti v našich domácnostiach, sa tu nachádza napríklad ukážka obchodíku, aké fungovali do päťdesiatych rokov minulého, nealko bar, malé múzeum techniky či kino Download 13 versions of Team Viewer. S týmto nápadom žiaci dokonca vyhrali súťaž enviromentálnych projektov ProEnviro 2013/2014.

IMG_7975Sýpkou, ktorá má už okolo dvesto rokov a kedysi slúžila na uskladnenie obilovín rodiny baróna Medňanského, nás previedol učiteľ ekonomických odborných predmetov Vladislav Bednárik kmplayer codec. Obilie ako pšenica, raž alebo jačmeň sa tu podľa neho uskladňovali až do približne dvadsiatych rokov minulého storočia. Potom sa využívala len na odkladanie nepotrebných vecí, až kým sa škola nerozhodla, že jej priestory poslúžia na oživenie histórie movie catfish. Študenti, rodičia aj učitelia tak doma „prekutrali“ povaly a vybavili sýpku originálnym nábytkom a ďalším zariadením.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
Dompek Pizza 2021
PN Taxi

Na prízemí vytvorili napríklad ukážku družstevnej predajne Nupod, ktoré vznikali okolo roku 1880 a pretrvali až do roku 1950, kedy ich prevzala Jednota secret video. Na ľavej strane vytvorili malý „nealko drink bar“ v retro štýle s barovým pultom zo starej komody. Na prvom poschodí zasa nájdu návštevníci ukážku vecí, ktoré sa kedysi používali v domácnostiach od mlynčekov na kávu až po regionálne kroje, obrusy, modranskú keramiku ale aj nábytok.  Z priestorov povaly sa stalo kino, kde študentom premietajú najmä tématické dokumentárne filmy 테스트 코드 다운로드. Ďalšia časť skládky slúži ako malé múzeum historickej techniky, kde vystavujú nielen rôzne poľnohospodárske stroje ale aj staré rádiá, hasičskú techniku ba dokonca i mobily Philia download.

IMG_7996

Ako uviedla Zuzana Bučková, učiteľka odborných predmetov, rakovická SOŠ-ka bola založená v roku 1945 ako škola s celoslovenskou pôsobnosťou miraculous singing book mobile. „Do prvého ročníka vedy nastúpilo 32 žiakov. V priebehu času sa menil názov aj zameranie školy.“ Spomenula aj úspechy, ktoré dosiahli ich študenti  posledných desiatich rokov, ako napríklad I Bust a move download. mesto v súťaži Flóra Bratislava v roku 2010, či reprezentácia Slovenska na medzinárodnej súťaži v Francúzsku v roku 2012.

IMG_7962Záujemcov o prehliadku Strednej odbornej školy v Rakoviciach budú počas nasledujúcich dní erudovane sprevádzať sami žiaci, ktorí študujú manažment regionálneho cestovného ruchu. Ako ďalej uviedla Z. Bučková, vzhľadom k blížiacim sa „dušičkám“ pre návštevníkov pripravili mladí aranžéri aj ukážky smútočnej väzby. Ak teda máte chuť a čas, budete v piatok a v sobotu v areáli rakovickej SOŠ vítaní – čakajú na Vás okrem zážitkov napríklad aj domáce palacinky a bylinkový čaj…

-ad-

REKLAMA