Connect with us

Koktail

Gorduličove Silné reči už v piatok v pivovare

Published

on

Reklama

V prípade, že sa chcete dobre zabaviť, určite si naplánujte na piatok 16. októbra návštevu Piešťanského pivovaru. V rámci svojej Fernet Stock Tour navštívia naše mesto komici v žánri takzvanej stand – up comedy. Show, ktorá je najstaršou svojho druhu na Slovensku, má na svedomí Ján Gordulič, známy už divákom televízie ako poštár Janko z relácie Pošta pre teba. Spolu s ním sa na pódiu predstavia tiež Michael Szatmary, Lujza, ale aj Tomáš Hudák.

Historicky prvá stand – up tour navštívi 14 slovenských miest a jej zakladateľ sa na divákov nesmierne teší. „Turné je sranda. Kedysi som s Poštou pre teba cestoval každý mesiac štyri dni, chodil von s miestnymi a bavil sa o živote v iných mestách. Trochu mi to chýba a konečne si to vynahradím, verím tiež, že nás uvidia naživo ľudia, čo nás doteraz nepoznali a rozosmejeme ešte väčšiu časť Slovenska,“ prezradil nadšene Gordulič. Hoci je komik dnes už na Slovensku v stand – up comedy pojmom, priznáva, že začiatky boli rozpačité.

Reklama

„Moje prvé vystúpenie bolo v klube NuSpirit a bol to taký polotrapas. Všetci sme stáli na pódiu so stand – upom po prvýkrát a mali sme plné gate. Ja som sa pripravoval na vystúpenie asi mesiac a vedel som ho odpredu aj odzadu, našťastie, publikum nám veľa odpustilo, chceli sa baviť. Aj vďaka ľuďom nám to vydržalo a v septembri to už bude šesť rokov, čo spolu vystupujeme,“ povedal s úsmevom.

Silné reči sa dnes tešia mimoriadnemu diváckemu záujmu, a tak sa partia komikov rozhodla precestovať so svojim programom vybrané slovenské mestá. „Na turné sme chceli ísť už dlho. Ľudia nám písali, aby sme prišli, poznali nás z videí a chceli zažiť Silné reči naživo. Tiež si myslím, že je čas posunúť stand – up vyššie a zaradiť ho medzi formy ako divadlo, či koncerty. Silné reči sú priekopníkom stand – up, máme stály súbor, kvalitný program aj manažment a je čas sa posunúť ďalej,“ myslí si Jano, ktorý sa na mimobratislavské publikum veľmi teší. „Verím, že humor je univerzálny a ten dobrý funguje všade. Na druhej strane sú tam lokálne odlišnosti a tak uvidíme, ako nás príjmu noví diváci. Bude to sranda,“ dodal Gordulič.

Reklama

-lt/Tlačová správa-

Populárne články