Connect with us

Koktail

Fotovýber mesiaca apríl

Published

on

Reklama
Reklama

Počas uplynulého mesiaca prišla po neodbytnej zime konečne jar. Veľkonočný pondelok, ktorý pripadol na 1. apríla bol ešte zasnežený. Na Deň bláznov bolo všetko naopak – napríklad v Krakovanoch oblievali dievčatá šibačov.

Začiatkom apríla zažilo mestské zastupiteľstvo masovú účasť občanov, ktorí dali najavo svoju nespokojnosť s nepotvrdenými správami o plánoch zrušiť Základnú školu Milana Rastislava Štefánika. O mesiac neskôr radnica oznámila, že vďaka legislatívnym zmenám žiadna z piešťanských základných škôl svoje brány od septembra nezavrie.

Reklama

Takmer rok od začiatku rekonštrukcie dostáva Stará elektrárňa na Staničnej ulici novú podobu. Už na jeseň má otvoriť svoje brány verejnosti. Bude slúžiť ako kultúrne a vzdelávacie centrum.

Krajinský most trápi šoférov pravidelne. Pre dve nákladné autá je príliš úzky. Táto dopravná nehoda spôsobila problémy s dopravou v celom centre Piešťan.

REKLAMA

tuli-350x350

Piešťany v apríli konečne rozkvitli, jar prišla rýchlo a o to bola intenzívnejšia.

Pohľad na zanedbanú fasádu Kolonádového mosta by mal byť čoskoro minulosťou. Začala sa jeho rekonštrukcia. Napriek tomu, že nevyrieši všetky problémy, národná kultúrna pamiatka bude po nej vyzerať o niečo lepšie. 

V Piešťanoch po rokoch opäť pozvoľna ožíva klubová scéna. Na koncerte projektu Astronautalis sa veľmi dobre zabávali nie  len fanúšikovia, ale aj účinkujúci.

Lido zažilo veľké jarné upratovanie. Občianske združenie dostalo na jeho skrášlenie dotáciu a začalo realizovať prvé úpravy. Za Húpacím mostom už stoja nové lavičky aj koše.

Piešťanci sa lúčia s atrakciou, ktorá však roky chátrala. Lietadlo, ktoré v minulosti slúžilo ako reštaurácia odvezú  do múzea. 

Foto: T. Hudcovič, M. Palkovič

Populárne články