Connect with us

Koktail

Dozvedeli sa, že v Piešťanoch je botanická záhrada

Published

on

Reklama

Pri príležitosti Dňa Zeme zorganizovala Stredná odborná škola záhradnícka v Piešťanoch v utorok 19. apríla akciu s názvom Deň v botanickej záhrade. V tento deň navštívili areál školy a botanickej záhrady, ktorá je súčasťou školského areálu, desiatky detí z materských škôl a žiakov základných škôl.

[singlepic id=12592 w=320 h=240 float=left]Pripravená pre nich bola výstava prác detí z MŠ a ZŠ na tému Aranžujeme z odpadu, výstava fotografií, prednášky o obnoviteľných zdrojoch energie, ale i zaujímavé chemické pokusy. Vonku deti zahádzali šiškami, spoznávali rastliny, stavali pyramídy z tetrapakových krabíc, či skákali vo vreci. Strávili tak príjemný čas v botanickej záhrade, o ktorej mnohí ani nevedeli, že jestvuje.

Reklama

Botanická záhrada bola založená približne pred štyridsiatimi rokmi. Medzi najvzácnejšie exponáty v nej patrí sekvoja – dendron giganteum, ktorá raz možno bude podobným unikátom ako jej starší súrodenci v Amerike, ktorý majú až tisíc rokov. V záhrade je zaujímavá aj expozícia ruží, ktoré budú onedlho kvitnúť. Areál je voľne prístupný verejnosti. Starajú sa oň študenti školy. Práve v týchto dňoch sa uzatvárajú prihlášky a škola má možnosť prijať až tri triedy prvákov. Na Strednú odbornú školu záhradnícku berú žiakov na základe výsledkov zo základných škôl bez prijímacích pohovorov. Škola nie je najľahšou, ale uplatnenie jej žiakov je široké. Absolventi školy sa uplatnili okrem záhradníckych profesií aj v oblasti aranžovania, dizajnu, ale i módneho návrhárstva.

Výstava, chemické pokusy i pohybové aktivity, taký bol Deň zeme v botanickej záhrade.

Reklama

[youtube width=“516″ height=“350″]http://www.youtube.com/watch?v=Pcf-jVUQHKk[/youtube]

[nggallery id=666]

 


Zväčšiť mapu

Populárne články