Connect with us

Koktail

Dovi Leto 2013 – Sme iní, ale nie horší

Published

on

Reklama

Každoročne v auguste – ešte predtým ako deti usadnú do lavíc a skončia sa letné prázdniny – sa koná rozlúčka s letom GAZ Klubu Slovakia – s príznačným názvom Dovi Leto. Tento rok tak bolo už po piatykrát, v horskom prostredí obce Makov – na hoteli Fran. Stretli sa tu opäť členovia GAZ klubu ako aj priaznivci značky GAZ, znovu aj s medzinárodnou účasťou z VCC Studená (Česká republika).

[singlepic id=47309 w=560 h=385 float=center]Tradíciu rozlúčok s letom založil náš kamarát, Miro Malý – člen GAZ Klubu Slovakia, v roku 2009. Tento rok boli s nami druhýkrá aj deti zo špeciálnej školy. Vďaka jeho veľkej snahe, nasadeniu a podpore sponzorov,  mohlo s nami nakoniec stráviť víkend 36 detí s pedagogickým dozorom zo Špeciálnej Základnej Školy v Novom Meste nad Váhom.

Reklama

Už piatkové vyzdvihnutie zo školy mali deti štýlové – odviezol ich autobus Škoda RTO LUX z roku 1967 (www.retrobus.sk). Kolónu viedol hlavný organizátor, Miro Malý na svojej Volge 2402 v prevedení Požiarna ochrana. Po úspešnom ubytovaní sa, deti absolvovali prechádzku v krásnom horskom prostredí. Po večeri kráľ Miroslav z GAZ kráľovstva rozdal darčeky od sponzorov. Večer bol ešte pripravený aj guláš z diviny.

V sobotu ráno začal program spanilou jazdou do Lednických Rovní. Pre deti prišla ráno „strech“ limuzína Lincoln. Spolu nás bolo 16 [singlepic id=47290 w=320 h=240 float=left]vozidiel. Dohodnutá bola návšteva Strednej odbornej školy sklárskej spojenej s výstavou skla a prehliadkou absolventských prác študentov. Nasledoval spoločný obed. Po obede vyrazila kolóna do kúpeľov Nimnica, kde sme sa vyšantili vo wellness centre hotela Balnea Grand. Pred 17. hodinou vyrazila kolóna na spiatočnú cestu. Na večeru sme pripravili zabíjačkové špeciality. Deti si spríjemnili večer súťažením a spoločenskými hrami.

Reklama

V nedeľu sme deti odovzdali rodičom napriek tomu, že sa im na výlete veľmi páčilo a vôbec sa im nechcelo ísť domov. Na záver veľká vďaka Mirovi Malému za jeho organizovanie ako aj všetkým sponzorom za podporu: Úrad vlády SR, ZIPP/ STRABAG, MST, Tempering, WGP, D.A.L.I. M.N, JUNGHEINRICH, RUPOMONT, JMJ, DHL a VEMAX Group. Tie radostné pohľady detí isto stáli za to. Tak dovidenia na Dovi Leto 2014.

[nggallery id=2496]

Text: Tomáš Lipka, prezident GAZ klubu Slovakia

 

Populárne články