Connect with us

Koktail

Diskusia aktivistov, ktorí vstúpili do regionálnej politiky už zajtra

Published

on

Reklama
Reklama

Komunitné centrum ŽiWell privíta už zajtra, teda vo štvrtok 31. marca, vo svojich priestoroch Petra Bročku, Mira Kollára, Juraja Smatanu a Tomáša Hudcoviča. Štyria aktivisti, ktorí sa rozhodli vstúpiť do regionálnej politiky, budú od 17:30 diskutovať na tému “Rok a pol po komunálnych voľbách”. Hovoriť budú o výzvach, víziách, nástrahách i problémoch, ktoré na úrovni starostov, primátorov a poslancov v uplynulom období zažili. Vstup na diskusiu je samozrejme zdarma a silná zostava sľubuje zaujímavú zmes názorov, skúseností i postrehov.

DSC_0205

Sprava: Smatana, Kollár, Bročka, Hudcovič

Peter Bročka, aktívny občan, štatutárny zástupca občianskeho združenia Lepšia Trnava sa po posledných voľbách stal primátorom Trnavy. Študoval v Trnave, Bratislave a v Budapešti, kde na Central European University skončil odbor Medzinárodného obchodného práva. Ani po nástupe do verejnej funkcie sa neprestal venovať rôznym aktivitám v meste.

Ďalším diskutujúcim bude Miroslav Kollár, primátor mesta Hlohovec. Vyštudoval Vysokú školu ekonomickú v Bratislave a okrem iných funkcií pôsobil ako analytik, projektový manažér, člen Rady Rozhlasu a televízie Slovenska či ako generálny riaditeľ Slovenskej tlačovej agentúry. Ako aktivista sa postavil na čelo občianskej iniciatívy proti rozširovaniu kapacity skládky bežných a nebezpečných odpadov Vlčie hory.

Juraj Smatana pracuje ako stredoškolský učite dejepis, je známym protikorupčným aktivistom, a tiež poslancom mestského zastupiteľstva v Považskej Bystrici a krajského zastupiteľstva v Trenčíne. Pôsobil ako poradca Ivety Radičovej, podpredseda komisie pre životné prostredie a dopravu, člen komisie na ochranu verejného záujmu. Momentálne sa okrem verejných funkcií snaží demaskovať konšpiračné teórie a rôzne HOAXy, ktoré v prehnanej miere zaplavujú internet.

Reklama

Posledným, v Piešťanoch asi najlepšie známym členom diskutujúcej štvorice, bude Tomáš Hudcovič, ktorý pôsobí ako člen Mestského zastupiteľstva a šéf najväčšieho poslaneckého klubu Spoločne pre Piešťany. Občiansky aktivista a a zástupca občianskeho združenia Pro Civitate – Spoločne pre Piešťany, sa snaží meniť naše mesto k lepšiemu aj reálne. Vďaka spoločnej iniciatíve združenia bolo napríklad zrevitalizované Lido, zavedené bezplatné wifi v centre mesta, na pešej zóne umiestnený klavír pre všetkých, a jeho členovia sa podieľajú aj na organizácii či podpore ďalších udalostí v Piešťanoch.

-lt-

Populárne články