Connect with us

Aktuality

Výrub na Červenej veži naďalej nemá pôvodcu, alej má byť podľa projektu revitalizovaná

Published

on

Reklama
Reklama

Pôvodca neohláseného výrubu na Červenej veži, o ktorom sme informovali minulý týždeň, zostáva naďalej neznámy, celou vecou sa už zaoberá polícia. Zástupca majiteľa pozemkov, spoločnosti Beethovenova alej Ľuboš Čema potvrdil, že so spílenými stromami nemajú nič spoločné a majú byť naopak súčasťou plánovanej zástavby. Po skončení stavebných prác má byť stromová alej dokonca revitalizovaná v spolupráci s dendrológom. Celý projekt výstavby by mal podľa vyjadrenia obci Banka pomôcť prísunom obyvateľov, priniesť nové pracovné príležitosti a obecnú kasu vďaka dani z nehnuteľnosti obohatiť odhadom o 300 000 eur ročne.

obrazky-web-01-masterplan

„Výrub na našom pozemku nám bol telefonicky oznámený. Po tomto oznámení sme objednali likvidáciu drevnej hmoty z nášho pozemku. O tom, kto a z akého dôvodu spílil tieto stromy nemáme vedomosť. Neplánujeme podnikať žiadne zásadné zásahy do prírody v oblasti Červenej veže. Naopak, niekoľkokrát sme avizovali, že Beethovenovu alej plánujeme zachovať, zapracovali sme ju do konceptu projektov a po skončení projektu máme v pláne v spolupráci s dendrológom zabezpečiť  revitalizáciu aleje,“ komentoval  výrub zástupca projektu Beethovenova alej Ľuboš Čema.

Sequence 010

Reklama

„Polícia vec realizuje ako priestupok proti majetku. Na objasnenie skutku vykonávame potrebné úkony a kontaktujeme príslušné orgány. V prípade, ak by sa ukázalo, že bola naplnená skutková podstata trestného činu, bude vec prekvalifikovaná na trestný čin,“ informovala o činnosti polície týkajúcej sa výrubu Martina Kredatusová, vedúca oddelenia komunikácie a prevencie Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave.

DSC_1287_resize

-lt/Foto: Viktor Vrábel/Grafika: Beethovenova alej, PNky.sk-

Populárne články