Úvod Koktail Deti objavili krásu umenia i zmysel recyklácie

Deti objavili krásu umenia i zmysel recyklácie

Kúzlenie so starými vecami, tak aby vznikli nové, nákupy v sekáči a premenu oblečenia na kreatívne kúsky, výrobu nádherných keramických šperkov, workshop s ilustrátorom, ale i množstvo zábavy si užili dievčatá v rámci  ART tábora 포토샵 다운로드. Tábor deťom sprostredkoval umenie, kreativitu, tvorivosť, ale i zmysel recyklácie a nad to všetko spoločné zážitky a priateľstvá.

REKLAMA
Chlapci na panvici
Dompek Pizza donaskova sluzba
Knebl
Sheriff Taxi Piešťany

Tábor organizuje už štvrtý rok Katarína Bajzíková 실버 패스트 다운로드. „Vždy si vymyslím tému, tak aby to malo hlavu a pätu. Tento rok som si ako mama troch deti povedala, že s tým odpadom by aj stačilo. Ľudia, ktorí  ma poznajú vedia, že zbieram hračky a oblečenie a distribuujem ich ďalej, tým ktorí to potrebujú 포켓몬스터 하트골드 드라스틱 다운로드. Preto som si povedala, že deti naučím prerábať a chodiť do sekáča, pretože sama nakupujem v sekáčoch a často obchádzam aj tvorím workshopy zo starého nové,“ približuje myšlienky tábora K Notosans. Bajzíková.

Prvý deň sa dievčatá vo veku od sedem do štrnásť rokov, pre ktoré bol denný tábor určený, zamerali na premenu starých vecí na nové 인텔리j 무료 다운로드. Z tričiek tak našitím ozdôb, či maľovaním vznikli nové funkčné kreatívne kúsky. Samozrejme po „práci“ nechýbala ani zábava, napríklad v podobe vyskákania sa na trampolíne 수능 영단어 다운로드.

Nasledujúci deň zavítali účastníčky do keramickej dielne Jany Bayerovej. Tá ich zasvätila do tajov práce s hlinou a ukázala im čo všetko je možné vyrobiť 아이리스 17 다운로드. Dievčatá si predovšetkým pripravovali hlinené ozdôbky, ktoré potom použili pri výrobe špeciálnych keramických šperkov.

„Tretí a štvrtý deň sme venovali predovšetkým práci na bohochicšatách easeus todo backup. Dievčatá okrem toho absolvovali aj úžasný workshop s ilustrátorom Bystríkom Vančom v piešťanskej Mestskej knižnici. Kedže nám bolo teplo z toľkej námahy schladili sme sa pri fontánach a v parku Seongnam City Health Center. Po finiši so šatami, sme sa vo štvrtok zašli ešte trošku vyblázniť do fitštúdia k Radke Dorošovej,“ priblížila ďalšie dni tábora jeho organizátorka Katarína Bajzíková, ktorej ako animátorka pomáhala študentka pedagogiky Alžbeta Mrňová ghost32.

V posledný táborový deň si deti vyrazili na výlet a kochali sa krásou výhľadov na Sĺňavu a Piešťany. Po ňom zakotvili v Mestskom parku, kde v krásnej prírode dokončili náhrdelníky pre mamičky. Dievčatá boli neskutočne šťastné a užívali si priestor na kreativitu, ktorý počas táborového týždňa mali. Zaujímavé bolo sledovať ako pod vplyvom umeleckého týždňa riešia umenie aj pri tanieri s obedom.

Cieľom tábora bolo deťom sprostredkovať radosť z tvorivosti, ale taktiež priblížiť im zmysel recyklácie. Za pár dní sa im podarilo objaviť udržateľnú módu, nákupy v sekáčoch, tvorivosť šitia a prešívania ako i umelecké hodnoty. „Mam obrovskú radosť z toho, že si deti pomáhali, že si naozaj užili ten sekáč a vytvorili krásne veci. To sme chceli dosiahnuť našou troškou. Posúvajme ďalej a nenakupujme bezhlavo tóny zbytočností,“ dodáva K. Bajzíková.

Mnohým sa páčilo natoľko, že organizátorky by už teraz mali začať premýšľať, čo zaujímavé ponúknu účastníčkam o rok.

Atmosféru tábora si môžete vychutnať vo fotogalérii a zároveň posúdiť ako sa deťom podarila ich tvorba.

-red- Foto: Art Tábor

REKLAMA