Úvod Koktail Deti objavili krásu umenia i zmysel recyklácie

Deti objavili krásu umenia i zmysel recyklácie

REKLAMA
Skola Rakovice

Kúzlenie so starými vecami, tak aby vznikli nové, nákupy v sekáči a premenu oblečenia na kreatívne kúsky, výrobu nádherných keramických šperkov, workshop s ilustrátorom, ale i množstvo zábavy si užili dievčatá v rámci  ART tábora 포토샵 다운로드. Tábor deťom sprostredkoval umenie, kreativitu, tvorivosť, ale i zmysel recyklácie a nad to všetko spoločné zážitky a priateľstvá.

REKLAMA
Dompek Pizza 2021
PN Taxi
Buenos pizza  burger
Knebl

Tábor organizuje už štvrtý rok Katarína Bajzíková 실버 패스트 다운로드. „Vždy si vymyslím tému, tak aby to malo hlavu a pätu. Tento rok som si ako mama troch deti povedala, že s tým odpadom by aj stačilo. Ľudia, ktorí  ma poznajú vedia, že zbieram hračky a oblečenie a distribuujem ich ďalej, tým ktorí to potrebujú 포켓몬스터 하트골드 드라스틱 다운로드. Preto som si povedala, že deti naučím prerábať a chodiť do sekáča, pretože sama nakupujem v sekáčoch a často obchádzam aj tvorím workshopy zo starého nové,“ približuje myšlienky tábora K Notosans. Bajzíková.

Prvý deň sa dievčatá vo veku od sedem do štrnásť rokov, pre ktoré bol denný tábor určený, zamerali na premenu starých vecí na nové 인텔리j 무료 다운로드. Z tričiek tak našitím ozdôb, či maľovaním vznikli nové funkčné kreatívne kúsky. Samozrejme po „práci“ nechýbala ani zábava, napríklad v podobe vyskákania sa na trampolíne 수능 영단어 다운로드.

Nasledujúci deň zavítali účastníčky do keramickej dielne Jany Bayerovej. Tá ich zasvätila do tajov práce s hlinou a ukázala im čo všetko je možné vyrobiť 아이리스 17 다운로드. Dievčatá si predovšetkým pripravovali hlinené ozdôbky, ktoré potom použili pri výrobe špeciálnych keramických šperkov.

„Tretí a štvrtý deň sme venovali predovšetkým práci na bohochicšatách easeus todo backup. Dievčatá okrem toho absolvovali aj úžasný workshop s ilustrátorom Bystríkom Vančom v piešťanskej Mestskej knižnici. Kedže nám bolo teplo z toľkej námahy schladili sme sa pri fontánach a v parku Seongnam City Health Center. Po finiši so šatami, sme sa vo štvrtok zašli ešte trošku vyblázniť do fitštúdia k Radke Dorošovej,“ priblížila ďalšie dni tábora jeho organizátorka Katarína Bajzíková, ktorej ako animátorka pomáhala študentka pedagogiky Alžbeta Mrňová ghost32.

V posledný táborový deň si deti vyrazili na výlet a kochali sa krásou výhľadov na Sĺňavu a Piešťany. Po ňom zakotvili v Mestskom parku, kde v krásnej prírode dokončili náhrdelníky pre mamičky. Dievčatá boli neskutočne šťastné a užívali si priestor na kreativitu, ktorý počas táborového týždňa mali. Zaujímavé bolo sledovať ako pod vplyvom umeleckého týždňa riešia umenie aj pri tanieri s obedom.

Cieľom tábora bolo deťom sprostredkovať radosť z tvorivosti, ale taktiež priblížiť im zmysel recyklácie. Za pár dní sa im podarilo objaviť udržateľnú módu, nákupy v sekáčoch, tvorivosť šitia a prešívania ako i umelecké hodnoty. „Mam obrovskú radosť z toho, že si deti pomáhali, že si naozaj užili ten sekáč a vytvorili krásne veci. To sme chceli dosiahnuť našou troškou. Posúvajme ďalej a nenakupujme bezhlavo tóny zbytočností,“ dodáva K. Bajzíková.

Mnohým sa páčilo natoľko, že organizátorky by už teraz mali začať premýšľať, čo zaujímavé ponúknu účastníčkam o rok.

Atmosféru tábora si môžete vychutnať vo fotogalérii a zároveň posúdiť ako sa deťom podarila ich tvorba.

-red- Foto: Art Tábor

REKLAMA