Úvod Koktail Deň architektúry sa blíži, okrem tradičnej cyklojazdy čaká na detských účastníkov wokrshop

Deň architektúry sa blíži, okrem tradičnej cyklojazdy čaká na detských účastníkov wokrshop

REKLAMA
Knebl

Piešťany sú tento rok jedným z dvoch slovenských miest, v ktorých budú prebiehať podujatia pri príležitosti Svetového Dňa architektúry Graph eq download. Tradičný cyklovýlet tentoraz organizátori doplnili o tvorivé dielne pre najmenších. V sobotu 1. októbra sa uskutoční cyklojazda, ktorá účastníkom predstaví architektonické a urbanistické jazvy mesta 삼성 증권 hts 다운로드. Nedeľné dopoludnie bude zase patriť deťom. Tie zapoja počas workshopu svoju fantáziu a nevydarené miesta pomocou papiera a pasteliek vylepšia centos 6.8 iso 다운로드.

IMG_3410_resize

REKLAMA
Sheriff Taxi Piešťany
Chlapci na panvici

Deň architektúry sa tento rok koná v Piešťanoch už po piatykrát ibis paint. Doteraz organizátori upozorňovali na výnimočné stavby, verejné priestory alebo umenie v exteriéri. Tento rok upriamia pozornosť účastníkov na miesta, ktoré sú menej vydarené, a ktorých potenciál je ešte neobjavený Long Dark. Nebudú však chýbať ani pozitívne príklady z posledných rokov, okolo ktorých niekedy prechádzame bez povšimnutia.

„Piešťany prechádzajú rôznymi architektonickými zásahmi a tie sa nie vždy podaria Weekly Idol Warner One. Po niektorých z nich dokonca strácame nádej na lepšie fungovanie verejného priestoru,“ hovorí organizátorka Dňa architektúry Eva Rohoňová a dodáva: „Našim cieľom nie je iba kritizovať razer surround 다운로드. Nedeľný workshop má prispieť k tomu, aby sa nasledujúca generácia už teraz pokúšala hľadať riešia.“IMG_3372_resize

Cyklovýlet mapujúci architektonické a urbanistické jazvy Piešťan začína v sobotu 1 피망 게임 다운로드. októbra o 14.00 h. Účastníci sa stretnú pred sochou Barlolámača. Nedeľné dopoludnie bude patriť tvorivým dielňam pre najmenších. Deti spolu s rodičmi organizátori privítajú v priestoroch na Štefánikovej ulici č bootrec.exe. 15 (vedľa pražiarne kávy) o 10.00 h. Počas približne dvojhodinového workshopu budú spolu kresliť, strihať, lepiť a farbiť s cieľom skrášliť niektoré časti Piešťan aspoň na papieri 가디언즈 오브 갤럭시 2 다운로드.

Festival Deň architektúry sa koná 1. a 2. októbra pri príležitosti Svetového dňa architektúry v menších i väčších českých mestách. Na Slovensku sa opäť pripoja Piešťany a po ročnej prestávke aj Bratislava. Motto Dňa architektúry 2016 znie: Menej je viac.

V súlade s tým Deň architektúry upozorní na fakt, že kvalita je lepšia než kvantita a niekedy je lepšie stavať menej, ale rozumne. V susednom Česku budú odborníci poukazovať napríklad na necitlivé rekonštrukcie domov na vidieku alebo na uprednostňovanie výšky nákladov pred kvalitou na architektonických súťažiach vyhlásených samosprávami. Usporiadatelia Dňa architektúry chcú rozšíriť obecné povedomie o dôležitosti zodpovedného prístupu verejnosti všade tam, kde človek vytvára svoje okolie.

V susednej Českej republike sa zapoja mestá Benešov, Beroun, Bílovec, Bohuslavice u Zlína, Brno, České Budějovice, Český Dub, Černošice, Havířov, Hořice v Podkrkonoší, Hradec Králové, Hranice, Jablonec na Nisou, Javorník, Jičín, Jihlava, Josefův Důl u Jablonce n/N, Karlovy Vary, Kladno, Klatovy, Kolín, Kunčice pod Ondřejníkem, Kyjov, Kokořínsko, Lanškroun, Liberec, Líbeznice, Lidice, Lomnice nad Popelkou, Louny, Mělník, Mnichovo Hradiště, Most, Nymburk, Olomouc, Ostrava, Pardubice, Pelhřimov, Písek, Plzeň, Praha, Prachatice, Přerov, Roudnice nad Labem, Rožnov pod Radhoštěm, Slavonice, Šumperk, Strakonice, Teplice, Turnov, Trutnov, Třebíč, Ústí nad Labem, Vimperk, Volyně, Vrané nad Vltavou, Vrchlabí, Vysoké Mýto, Znojmo, Zlín a Žďár nad Sázavou. Na Slovensku sa k nim pridajú len Bratislava a Piešťany.

-Tlačová správa Deň architektúry/Foto: archív-

REKLAMA
Dompek Pizza donaskova sluzba