Connect with us

Koktail

Baví vás vyrezávanie tekvíc? Určite sa zastavte na hrade Beckov

Published

on

Reklama
Reklama

Na hrade Beckov sa bude v sobotu 24. a v nedeľu 25. septembra konať už po piaty krát tradičný Tekvicový festival. Na šikovné ruky návštevníkov čaká veľká kopa krásnych žlto-oranžových tekvíc. Vyrezať si môžete vlastného svetlonosa podľa svojej fantázie výtvorov, z ktorých organizátori vyberú toho najkrajšieho a autora neminie odmena. Ak sa chcete pokochať krásou jesene a užiť si zábavy s tekvičkami i vystúpenia skupiny historického šermu Rád sv. Galahada, určite sa vyberte na hrad Beckov.

Web„Vyhodnotenie súťaže vo vyrezávaní svetlonosov bude o 12:00 a 15:00. V sobotu 24.9.2016 predĺžime otváracie hodiny až do 19:00, aby po zotmení vyniklo čaro svetielok Vašich svetlonosov, ktorými bude rozžiarené dolné nádvorie hradu. O 18:30 si môžete Vašimi tekvicovými krásavcami posvietiť na cestu pri spoločnej romantickej prechádzke tajomnými zákutiami večerného hradu,“ informujú o podujatí organizátori.

Okrem vyrezávania a zdobenia tekvíc je po obidva dni pripravený celodenný program v podaní skupiny historického šermu Rád sv. Galahada. Môžete sa zoznámiť so stredovekými bojovníkmi v ich tábore, vyskúšať si ich zbroj a obdivovať ich šermiarske umenie pri súbojoch a historických scénkach. Pripravené majú rôzne hry i súťaže a pre bojachtivých rytierov „základnú“ školu šermu v stredovekej aréne. Viac informácií sa dozviete na www.hrad-beckov.sk.

-Jozef Pamětický programový manažér ZZ Hrad Beckov-

Reklama

Populárne články