Connect with us

Koktail

Coworking? Čo to vlastne je? Mali by ste záujem?

Published

on

Reklama

Coworking je relatívne nový pojem, ktorý vznikol v roku 2005 v San Franciscu. Doslovný preklad znamená spoluprácu, ale v tomto prípade ide o zdieľanie spoločných kancelárskych priestorov profesionálmi, nezávisle od seba vykonávajúcich svoju vlastnú prácu. Takéto miesto by mohlo vzniknúť aj v Piešťanoch, ak bude dostatočný záujem.

Coworking poskytuje ideálne podmienky pre samostatnú pracovnú činnosť, ale aj možnú spoluprácu na väčších projektoch. Nakoľko existujúce coworking centrá sú sídlom konzultantov, poradcov, PR manažérov, právnikov, účtovníkov, freelancerov, tlmočníkov, IT špecialistov a mnohých iných odborníkov, toto prostredie podporuje kreativitu pri vlastných pracovných zámeroch, ale hlavne aj vzťahovú synergiu. Dokáže vytvárať funkčné spriatelené komunity expertov a elegantne rieši väčšinu nedostatkov práce z domova od pocitu osamelosti, pracovnej disciplíny, až ku skonom k workoholizmu.

Reklama

Coworkingové centrum býva vybavené kancelárskym nábytkom, rýchlym internetom a zdielanou sieťovou tlačiarňou. Súčasťou býva aj zasadacia miestnosť s projektorom, oddychová časť s kuchynkou a sociálnym zariadením. Stáli členovia hradia mesačný poplatok a majú neobmedzený prístup do centra. Pracovné miesto si je možné prenajať aj na deň, týždeň alebo nevyhnutne potrebný čas. Zdielaná kancelária vyjde jednak omnoho lacnejšie, ako prenájom samostatných priestorov, ale veľmi dôležitá je už spomínaná spoločenská a psychologická funkcia.

Coworking v prvom rade znamená:

Reklama

pracovať v profesionálnom prostredí s kompletným zázemím,

byť maximálne efektívny a získavať novú motiváciu,

zostať nezávislý, ale pracovať v komunite.

Výhody coworkingu:

vlastné pracovné miesto

rýchly internet

tlačiareň, scanner, kopírka

zasadacia miestnosť s vybavením

občerstvenie

parkovanie v blízkosti centra

neobmedzený prístup

Ak Vás myšlienka coworkingu aspoň trocha zaujala, alebo máte nejaké otázky, či návrhy, určite sa nám ozvite na info@coworking-piestany.sk. Taktiež sledujte aj náš web a stránku na facebooku, aby ste boli v obraze ohľadom najnovšieho vývoja projektu.

web: http://coworking-piestany.sk/

facebook: http://www.facebook.com/pages/Coworking-Club-Piešťany/112517065499196

twitter: @CoworkingPN

Zdroj: Coworking Club Piešťany

Populárne články