Connect with us

Koktail

„Čím budem, keď vyrastiem?“ MC Úsmev pozýva na skúšku povolaní

Published

on

Reklama

Asi každé malé dieťa zažilo situáciu, keď prišlo na návštevu a príbuzní najskôr skonštatovali ako vyrástlo a v zápätí nasledovala otázka: už vieš, čím budeš, keď vyrastieš? Preto sa MC Úsmev v Piešťanoch rozhodlo otočiť toto známe klišé a usporiadať akciu „ Čím budem, keď vyrastiem…, ktorá sa koná 21. februára v priestoroch Mestskej knižnice Mesta Piešťany.

_MG_2623

Reklama

Sny a túžby detí o tom, čo by chceli robiť v  dospelosti, sa rôznia vekom. Zo začiatku kopírujú príbuzných a rodičov, neskôr sa snažia pretaviť svoje koníčky, záujmy v profesiu. V detstve hádam každý chlapec chcel byť policajtom či vojakom. Taká tá dôležitosť, rešpekt či pekná uniforma robí svoje. Práve s takou uniformou sa budú môcť oboznámiť deti na podujatí. A nielen s ňou, pretože k uniforme patrí aj výstroj a výzbroj. Celkovo sa budú môcť zahrať na policajtov pod dohľadom profesionálov a vyskúšať si v reále aspoň niečo z mála, čo prináša toto povolanie.

Ak by sme sa pýtali dievčat, čím chcú byť, väčšinou by bola odpoveď jasná. Sestrička alebo lekárka. Tak ako chlapci chcú chrániť, dievčatá majú prirodzenú túžbu pomáhať a liečiť. V priestoroch knižnice si budú môcť prezrieť a vyskúšať nielen povolanie obvodnej lekárky, ale aj improvizovanú lôžkovú časť nemocnice, predpísať recept do lekárne a v lekárni zasa recept vybrať.

Reklama

_MG_2455

 

_MG_2530A čo tak povolanie poštárky či smetiara? Poznáte to, ako netrpezlivo čakáme na dôležité zásielky, ako nám urobí radosť naozajstná pohľadnica na Vianoce či v deň nášho sviatku. Poštár vie potešiť nielen listom, ale aj slovom. Hlavne starších a osamelých, keď len tak prehodí slovko dve s nimi… U nás sa deti budú môcť potešiť pečiatkovaním dopisov, balením zásielok či triedením dopisov do schránok.

Veľké smetiarske autá už od malého veku priťahujú pohľady najmä chlapcov. S úžasom z kočíka či cestou do škôlky sledujú ako sa kôš na odpadky prevracia a smeti padajú do útrob auta, kde sa pomelú. Ak smetiari pri nastupovaní na stupienky zakyvajú, každý chlapec má hneď úsmev na tvári. Takže ani smetiari nemôžu chýbať na podujatí.

_MG_2381

_MG_2661

V istom veku deti viac či menej zaujmú dinosaury. Veľké tvory, ktoré žili na Zemi pred miliónmi rokov. Keďže Piešťany a okolie sú bohaté na nálezy fosílii, určite si mladý archeológovia prídu na svoje, keď si „nájdu“ svoj vlastný nález. Deti si budú môcť vyskúšať prácu historika/múzejníka, uvidia ukážky z Balneologického múzea v Piešťanoch.

Spomenuli sme päť profesií z pripravovaného podujatia Čím budem, keď vyrastiem,  ktoré si Vaše deti budú môcť vyskúšať. Ďalšiu päticu predstavíme v ďalšom článku.

Tešíme sa na Vás v sobotu 21. februára od 10:00 – 17:00h v priestoroch Mestskej knižnice Mesta Piešťany.

Materské centrum ÚSMEV

Populárne články