Connect with us

Koktail

CAR AT TUNING PARTY XIII – najväčší motofestival opäť nesklamal

Published

on

Reklama

Tri dni plné motorizmu, hudby, párty, skvelých atrakcií, nádherných žien a úžasných áut – to všetko a ešte oveľa viac mohli vidieť návštevníci piešťanského letiska počas najväčšieho a najpopulárnejšieho motofestivalu na Slovensku, ktorý sa konal v druhý júnový víkend.

CAR AT Party-0027

Reklama

Priam idylické počasie, rekordná návštevnosť, nadupaný line-up na dvoch  hudobných stage-och, fantastické finále súťaže krásy Miss Carat Tuning, šampionáty v driftoch a šprintoch, leštenky v sekcii Total Dip Tuning Battle,  súťaž stereosystémov dB DRAG, či akrobati na motorkách so stuntriderskou MOTOTV šou, prehliadka veteránov a exibícia legendárneho pretekára Giacoma Agostiniho (IT,) množstvo sprievodných atrakcií, programov, štýlová gastrozóna a skvelá atmosféra posunula festival CAR AT TUNING PARTY opäť o level vyššie, čím si obhájil dlhodobé prvenstvo nielen medzi motoristickými zrazmi, ale postupne sa radí aj medzi  najvychytenejšie hudobné open-air podujatia na Slovensku.

_ICT9877

Reklama

V piatok si návštevníci festivalu užili obľúbené voľné šprinty a tréningy driftérov a večer už patril  hudobnej produkcii, ktorú odštartovala mladá raperka Aless. Nadupané semifinále súťaže Restart Freestyle Battle naladilo publikum na správnu hip-hopovú nôtu  a nechýbala ani  piešťanská formácia KONTRAFAKT, ktorá opäť potvrdila, že na domácej pôde sa koncertuje najlepšie.

DSC_3637

Koncertu predchádzalo pompézne finále MISS CARAT TUNING. Dvanásť nádherných slečien bojovalo o titul najkrajšej reprezentantky motošportu na Slovensku. Scénografiu finále dotváralo 12 luxusných 3D obrazov – odliatkov tiel samotných CARATIEK, ktoré tri mesiace kreoval renomovaný umelecký výtvarník Slavomír Gibej. Finalistky predstavili novú sexy kolekciu merchandisingu festivalu CaTP, odprezentovali štýlovú značku MODA-EWA, predstavili tvorbu kreatívnej dizajnérky Matty Urbanič a v štýle svetových šou predviedli na mieru šité luxusné spodné prádlo ADMIRÁL dotvorené prekrásnymi doplnkami, krídlami, rozviatými sukňami a detailami, ktoré povýšili prehliadku na úroveň najprestížnejších fashion udalostí na Slovensku._ICT9438

Počas finále vystúpil spevák Andrew May s letným singlom “Summer Love” a sympatický raper ADiss potešil svojim vystúpením nejednu slečnu v publiku. Tou najkrajšou CARATKOU sa podľa 18- člennej poroty stala sladká blondínka Lenka Mošková zo Zlatých Moraviec. Prvou Vicemiss sa stala krásna Češka Patrície Skálová a brondzovú priečku obsadila nádherná rusovláska Dominika Horníková z Tatranskej Lomnice. Víťazky boli dekorované ručne vyrobenými korunkami od umelkyne Sáry Greňovej, ktorá vytvorila naozaj zaujímavé a hodnotné šperky, čím dokonalo podčiarkla celkový umelecký dojem finále.

_ICT0255Sobota už patrila Majstrovstvám Slovenkej republiky v šprintoch, ktorých sa zúčastnilo 142 šprintérov zo štyroch krajín – z toho 32 motocyklov a 110 automobilov. Počas dňa sa v kvalifikáciách a finálových súbojoch odjazdilo na 1/4-míli dokopy 518 meraných duelov.

CAR AT Party-0254

Výsledky šprintov na 402m (víťazi v jednotlivých kategóriách):

Autá trieda PROFI:

P2: Jiří Nikl (Citroen BX) Česká republika

P3: Tomáš Polonec (Fiat 127 turbo) Slovensko

P4: Martin „MEXX“ Friedschroder (Karmann Ghia) Rakúsko

P5: Pavol Buček (Tiger racing) Slovensko

P6: Damian Szczygiel (Toyota MR2 TDi) Poľsko

Autá trieda STREET:

S0: Andrej Rýs (Škoda Rapid) Slovensko

S1: Vladimír Vavrek (Fiat Punto GT) Slovensko

S2: Vlado Kocúr (Daewoo Nexia) Slovensko

S3: Lukáš Bobik (Honda Civic turbo) Slovensko

S4: Ivan Šoltýs (Porsche GT3 RS) Slovensko

S5: Robert Matysiak (Nissan GTR) Poľsko

S6: Tomáš Lupták (Seat Leon) Slovensko

S7: Ivana Kabátová (BMW 335xD) Slovensko

Absolútni víťazi:

Martin „MEXX“ Friedschroder (Karmann Ghia) Rakúsko
Robert Matysiak (Nissan GTR) Poľsko
Ondrej Vasičák (Audi RS6) Slovensko

CAR AT Party-0016

MOTOCYKLE:

M1: Šimon Švarba (Yamaha R6) Slovensko

M2: Ondrej Cerovský (Suzuki GSX-R) Slovensko

M3: Štefan Szabó (Kawasaki ZZR1400) Slovensko

M4: Stano Poživenec (Suzuki GSX-R) Slovensko

M5: Krzystof Dziura (Kawasaki) Poľsko

CAR AT Party-0255

Najlepší absolútny dosiahnutý čas 9,319 s pri rýchlosti 235 km/h spomedzi áut získal rakúsky pretekár „MEXX“ Friedschroder na unikátnom dragstri Karmann Ghia.

V triede Motocykle cenu za absolútne najlepší čas prevzal poľský pretekár Krzystof Dziura na drag špeciáli Kawasaki, ktorý zajazdil čas 9,281s. a dosiahol na 402-metrovej trati max. rýchlosť 249 km/h.

DSC_4405

Dychberúce akrobatické exibície priniesla stuntriderská MOTOTV Show s hviezdami  -Zdenkom Rybárom, Janim Izsakom a woOdym, ktorí si na tzv. “FINAL BORDEL” prizvali driftérksych profíkov Marka Hučka a Maroša Nikša a predviedli exkluzívnu adrenalínovú šou, pri ktorej divákom tuhla krv v žilách.

Sobotný line-up bol na hlavnom stage-i nabitý zvučnými menami. Párty odštartoval  bratislavský raper ADiss, svoju šou odpálila formácia L.U.Z.A. a DJ Hajtkovič, nasledovalo emóciami nabité finále RESTART FREESTYLE BATTLE s moderátorom Triskym. Do porotcovských kresiel zasadol Tafrob, Čistychov a Shomi, ktorí sa jednoznačne zhodli na víťazovi, ktorým sa stal raper KELSO.

DSC_5862

Extrémne nočné drifty pritiahli k trati množstvo zvedavcov, ktorým driftéri ponúkli nevídanú adrenalínovú exibíciu.

Perfektný koncert odpálil raper MOMO, ktorý patrí k top slovenským raperom a skvelú zábavu rozprúdil funky kráľ Igor Kmeťo mladší s najväščími hitmi svojej kariéry. Na javisku sa dosýta vytancovali víťazky MISS CARAT TUNING  a pre tých, ktorým bolo málo, do rána hrali DJ’s na IN DA CLUB stage-i.

DSC_2276

Nedeľa patrila nepochybne hviezdam driftov. Akčné jazdy riadeným šmykom najlepšie ustál v kategórii STREET Michal Warhan Varholy. Na druhom mieste skončil Denis DENDO Ožvold a tretie miesto obsadil Fero BULITER Jarolím. V kategórii PRO si zlato odniesol Marián Nikš, streibornú priečku obsadil Marko HUKOTA Hučko a brondz si vybojoval Roman Kolesár. Organizátori CaTP už teraz pripravujú ďalšie skvelé vylepšenia na ďalší ročník najväčšieho motofestivalu na Slovensku.

DSC_5668

-Text: LeRa/Foto: Forky ( iHASHTAG.eu ,) Vlado Faragula Photography, Martin Magál – Maggi ( gregi.net, ) Eddy photo-

Populárne články