Connect with us

Koktail

Blata je dosť, pochod môže začať…

Published

on

Reklama
Reklama

Klub slovenských turistov TJ Bezovec pozýva všetkých milovníkov prírody na 37. ročník tradičného Blatového pochodu, ktorý sa uskutoční už túto sobotu 21. novembra. Štart bude v  Piešťanoch, pri železničnej stanici (Reštaurácia U Vrabca od 7:00 do 9:00 hod) a 35 km trasa povedie cez Piešťany smerom na Havran, ďalej na Humništia, cez Holý vrch a Ovčiu skalu do Studenej doliny a cez Hlohovec, Soroš do cieľa, ktorým bude hlohovský Jašter.

Alternatívne je možné dopraviť sa autobusom aj z Piešťan do sedla Havran a absolvovať skrátenú trasu Havran – Jašter. V takom prípade je štartovná registrácia na kontrole v Hostinci Havran. Celá trasa vedie po turisticky značených chodníkoch. Iba pred cieľom Jašter sa za kolovou značkou Hlohovec, Soroš (na štátnej ceste č.514) odbočí z červenej TZT a pokračuje sa cca kilometer po štátnej ceste č. 514  a 507 až ku vieche Jašter. Alternatívne je možné odbočiť z červenej TZT už na kopci, nad Sorošom, chodníkom vpravo do borovicového lesa a cez tento les sa chodníkom dostať až do spustnutého vinohradu nad viechou Jašter. Z vinohradu je možné prejsť chodníkom cez pole až do Viechy Jašter. Táto alternatívna trasa je vyznačená červeno-bielymi fáborkami a býva využívaná pri turistických akciách Pochod FOFR a Pochod mikroregiónom Poniklec.

 

Predbežná dlhodobá predpoveď počasia hovorí, že týždeň pred Blatovým pochodom má byť bohatý na dážď, tak je celkom pravdepodobné, že názov akcie sa naplní a na turistických chodníkoch bude dostatočné množstvo blata a blatových úsekov. Tomu je treba prispôsobiť aj oblečenie a výstroj.

Reklama

-inf-/Zdroj: turistika.hlohovecko.sk, foto: archív PNky

 

Populárne články