Connect with us

Koktail

Bez cestovnej agentúry alebo sprievodcu aj do Afganistanu

Published

on

Reklama
Reklama

Couchsurfer, dobrovoľník, snowboardový inštruktor a predovšetkým dobrodruh a cestovateľ – to je Michal Knitl z Limbachu, ktorý za posledne tri roky strávil 30 mesiacov na cestách. O svojich zážitkoch príde porozprávať do Piešťanského informačného centra 28. novembra o 17.00 h.

[singlepic id=37277 w=520 h=340 float=center]

 

Na cestu, o ktorej bude hovoriť, vyrazil Michal Knitl začiatkom mája minulého roku a vrátil sa až v polovici tohtoročných letných prázdnin. Prešiel Bulharsko, Turecko, Gruzínsko, Arménsko, Náhorný Karabach, Irán, Turkménsko, Uzbekistan, Kirgizsko, Tadžikistan, Afganistan a potom letel do Indie odkiaľ zamieril do Nepálu a Bangladéša.

Reklama

O zážitkoch z tejto dlhej cesty porozpráva aj piešťanskému publiku, ale vybrať ten najintenzívnejší je podľa neho ťažké. „To sa nedá povedať, treba prísť a človek pochopí. Ale celkovo sú to ľudia v Iráne, hory v Kirgizsku a oboje v Arunachali Pradesh.“

Za najnebezpečnejšiu časť cesty považuje prechod z Tadžikistanu do afganského hlavného mesta Kábulu. „Išiel som tam navštíviť kamaráta. Nebola to najbezpečnejšia trasa, ale nič sa našťastie nestalo.“

Cestovať sa podľa jeho slov oplatí najmä kvôli spoznávaniu ľudí a učeniu sa nových vecí. Michal Knitl nikdy nevyužil služby cestovnej agentúry, knižných sprievodcov používa iba výnimočne a nestravuje sa reštauráciách a nespáva v hosteloch. Je totiž náruživým couchsurferom. Cez internet požiada o ubytovanie podobne zmýšľajúcich ľudí a podľa toho, kto mu odpovie, naplánuje trasu svojej cesty. Veľmi dobré skúsenosti má aj so spaním v stane uprostred prírody.

Aj o tom bude jeho rozprávanie v Piešťanskom informačnom centre.

Text: Martin Palkovič Foto: Michal Knitl

Populárne články