Úvod Koktail Amatérski gitaristi súťaž vychválili, u niektorých išlo o premiéru

Amatérski gitaristi súťaž vychválili, u niektorých išlo o premiéru

REKLAMA
Esesko

Piešťanská komunita Punkstream pripravila v sobotu 6. februára „Súťaž Amatérskych Gitaristov“ v ŽiWlli na Winterovej ulici. Zúčastnilo sa jej 14 mladých hudobníkov a hudobníčiek, niektorí z nich dokonca hrali verejne po prvý raz Grassmoon. Hoci z Piešťan neprišiel nikto, účastníci zo širokého okolia si podujatie nevedeli vynachváliť. Prvú cenu si tak odniesol do Bratislavy Laco Zach, druhý bol Hriňovčan Ján Cerovský a tretia skončila Simona Dobrovoľná z Drahoviec. 

12647048_590377967798130_1438694998971038124_n„Včera som si odohrala svoje prvé živé vystúpenie“ napísala na FB stránke udalosti jedna zo súťažiacich ez2ac 다운로드. „Veľká vďaka Punkstream(u) za takú super akciu, tak isto aj R. Gablovičovi, ktorý bol vždy ,,po ruke“ aj o polnoci, a podával informácie/pomáhal.“ Uviedla, že práve vďaka včerajšej súťaži mala možnosť odhodlať sa hrať a spievať verejne Template ppt download. „Robte takýchto akcií čoraz viac,“ odkazuje organizátorom Jana.

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

 

Aj ďalši komentáre boli len pochvalné: „Parádna akcia . Atlantic Rim download. chválim celý Punkstream a ľudí, čo sa podieľali na organizácii a priebehu akcie. Som rád, že som si mohol zahrať, a že to pre veľa mladých talentov bolo prvé verejné vystúpenie, čo chce, sakra, veľkú odvahu Ico free download. Dúfam že bude aj druhý ročník, alebo niečo podobné. Hodnotím veľmi kladne a každý kto nebol môže doma plakať do vakúša,“ myslí si ďalší z účastníkov Skycastle 7.

 

IMG_9620„Dnešná súťaž amatérskych gitaristov bola jedna z najlepších akcií, ktorých som sa v poslednom čase zúčastnil Ndine Regulation 2019. Za prvé, ako súťažiaci som si prvýkrát vyskúšal vystupovanie na pódiu, a vypočul dobré rady od poroty, za druhé, mal som šancu si vypočuť 14 skvelých gitaristov, a za tretie, konalo sa to vo vynikajúcom prostedí, takže keď budem najlbližšie v PN, viem, kam mám ísť do dobrej atmosféry 창피해 다운로드. Hodnotím 100% kladne, robte čo najviac podobných akcii, kľudne aj ďalšie ročníky súťaže,“ napísal Ľuboš, ďalší zo súťažiacich 셜록홈즈 소설 다운로드.

IMG_9632Z pôvodne prihlásených 15 účastníkov ich nakoniec súťažilo o jedného menej Download Canon mp3. „Jeden neprišiel, lebo sa mu pokazilo auto,“ uviedol za organizátorov Rastislav Gablovič. „Z Piešťan sa neprihlásil nikto, iba z okolia ako z Banky či Moravian nad Váhom.“ Niektorí dorazili naozaj zďaleka, napríklad zo Žiliny či Hriňovej a o súťaži sa dozvedeli najmä zo sociálnych sietí či na odporúčanie známeho. Porota mala podľa neho ťažkú úlohu, pretože všetci mladí gitaristi boli niečím zaujímaví. A aký žáner si vyberali? „Najčastejšie rock alebo pop, ale bolo tam napríklad aj blues, “ doplnil.

IMG_9626Porotu tvorili traja hudobníci: Mark Balage – jeden zo zakladateľov metalovej kapely KAMORTHON, kde pôsobil ako gitarista a vokalista, od roku 2014 sólový gitarista v bratislavskej kapele ASENTH, ďalej člen kapely amerického speváka, gitaristu a skladateľa Willieho Brian Jonesa – Jozef Sorgončík, ktorý vyštudoval aj klasickú gitaru na konzervatóriu a Eliška Magálová – učiteľka v hudobnom odbore akustická gitara na Cirkevnej základnej umeleckej škole sv. Gorazda vo Vrbovom.

IMG_9628„Keďže nechceme, aby tí najlepší skončili pri peknom diplome a čokoláde, ale chceme ich podporovať aj naďalej, pripravili sme pre nich niečo viac,“ uvádzajú organizátori na svojej stránke. Víťaz si tak odniesol zaujímavú cenu – víkend v nahrávacom štúdiu, gitarista na druhom mieste dostal deň strávený v nahrávacom štúdiu a Drahovčanka na treťom mieste získala zaujímavú zľavu na nákup v predajni hudobnín. Okrem prvých troch miest bola udelená aj cena poroty, ktorú vyhral Martin Molnár. Ten bude mať možnosť natočiť autobiografické video. Súťaž si okrem účastníkov užili aj návštevníci a ŽiWell bol obsadený do posledného miestečka.

IMG_9624-ad-, foto: A. Drahovská, FB Punkstream

 

 

 

 

REKLAMA