Connect with us

Koktail

900 rokov – 900 kolies: Staňte sa súčasťou rekordu

Published

on

Reklama
Reklama

Pri príležitosti okrúhleho výročia prvej písomnej zmienky o Piešťanoch chcú organizátori zrazu cykloturistov vytvoriť živú reťaz, do ktorej sa zapojí 450 bicyklov, teda 900 kolies. Stať sa súčasťou historického rekordu v počte cyklistov zhromaždených na hrádzi vo forme reťaze  sa môže stať každý.

[singlepic id=18809 w=520 h=340 float=center]

Na historickej fotografii z konca 19. storočia zo zbierky Alexandra Urminského je zachytený jeden z prvých cyklistov v Piešťanoch. Viac o histórii cyklistiky v Piešťanoch sa dozviete tu
 

Stačí prísť 24. augusta od 8.00 h na Lodenicu a zaregistrovať sa. Účastníci potom vytvoria živú reťaz na vale od Lodenice smerom do centra mesta k Barlolamačovi, aby ukázali silu cyklistiky ako športu ale zároveň aj dopravného prostriedku a pripomenuli si 900. ročnú históriu Piešťany. Nasledovať bude spanilá jazda mestom. Štart bude medzi 9:00 h a 9:30 h po skončení cykloreťaze od Barlolamača. Pokračovať sa bude v  sprievode mestskej polície ulicami Winterova – smer križovatka Pod Párovcami a Kuzmányho – Radlinského – Teplická – Nitrianska – Nálepkova k nemocnici – koniec pri Barlolamačovi.

Pokus o rekord je súčasťou celoslovenského zrazu cykloturistov, ktorý začína vo štvrtok 22. augusta. Pre jeho účastníkov sú pripravené rôzne náročné výlety po okolí Piešťan. Podľa hlavného organizátora tohto podujatia – Klubu slovenských turistov sú totiž Piešťany ideálnym miestom pre cykloturistiku. Vyznávačov tohto spôsobu aktívneho oddychu sem lákajú liečivé pramene, ale aj prírodné krásy a architektonické pamiatky.

Reklama

Zdatnejší cyklisti sa počas zrazu môžu vydať na výlet po zvlnených terénoch Myjavskej pahorkatiny a Považského Inovca. Rekreačné trasy okolo Váhu a Sĺňavy uspokoja tých, ktorí uprednostňujú pohodu a relax. A na prázdno neobídu ani cyklisti hľadajúci pamiatky. Počas organizovaných výletov navštívia Vrbové, Košariská, Bradlo, Park miniatúr, Beckov aj Kostolec.

(red)

Populárne články