Connect with us

História

Vedeli ste, že… Zakladateľ Davis cupu navštívil Piešťany

Published

on

Reklama

Presne pred 80 rokmi pricestoval do Piešťan slávny tenista Dwight Davis, aby na Kúpeľnom ostrove otvoril dnes už neexistujúci tenisový dvorec.

[singlepic id=37400 w=320 h=240 float=right]Dwight F. Davis podľa dobovej tlače prebýval v piešťanských kúpeloch spolu so svojou dcérou Helen v júli a auguste roku 1932. Svojho času najlepší americký tenisový hráč je známy ako zakladateľ Davis cupu. Dodnes trvajúcu tradíciu medzinárodnej tenisovej súťaže založil už v roku 1900. Pomenovanie po ňom dostala až neskôr, keď do nej daroval svoj slávny pohár.

Reklama

Davis a jeho dcéra boli ubytovaní v hoteli Thermia Palace. Helen, ktorá sa neskôr vydala za britského veľvyslanca v USA, v kúpeľoch podstúpila liečebnú kúru s využitím piešťanského bahna. Dwight F. Davis zaznamenal aj úspechy v politike. V rokoch 1925-1929 bol ministrom vojny USA.

Zaujímavosťou je, že na tenisovom dvorci, ktorý v Piešťanoch otváral Dwight Davis, si neskôr zahral aj Harry Hopman. Hopmanov pohár sa dodnes hrá v Pethe v Austrálii a spolu s Dominikom Hrbatým ho v roku 2009 získala piešťanská rodáčka Dominka Cibulková.

Reklama

Text: mp Foto: wikipedia.org

REKLAMA

Populárne články