Úvod História Od potopenia reštaurácie Delfín uplynulo 33 rokov

Od potopenia reštaurácie Delfín uplynulo 33 rokov

REKLAMA
Koberce Trend 16102021

Obľúbené miesto stretnutí obyvateľov a návštevníkov Piešťan neprežilo veľkú vodu, ktorá sa 12. marca 1981 valila dolu Váhom 네이버 영어 사전 다운로드. Plavidlo kotviace na ľavom brehu, neďaleko kúpaliska Eva sa odtrhlo a hrozilo, že poškodí most alebo hrádzu.

delfin foto jan galoFoto: Ján Galo, Piešťany – History

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

„Počas minulých dní boli v pohotovosti všetky povodňové služby na Služby na Slovensku i v Čechách 오픈로드 동영상 다운로드. Aj voda Váhu sa zdvihla ako málokedy v posledných rokoch. Sputnáná ochrannými hrádzami a priehradami na spodnom toku veľa škody nenarobila. V Piešťanoch však predsa len áno,“ píše sa o situácii na rieke v dobovej tlači Windows Activation.

Tá označuje reštauráciu Delfín za piešťanskú raritu, ktorá bola známa vďaka príjemnej obsluhe a dobrej kuchyni. Okrem kúpeľných hostí sem radi chodili aj známe osobnosti, medzi nimi napríklad Hana Hegerová kda popstar.

To sa však skončilo 12. marca 1981 popoludní, keď sa loď vyrobená v Holandsku naklonila na bok a postupne naberala vodu. Požiarnici ani vojaci nedokázali katastrofe zabrániť Get free pictogram. „Odtrhla sa od brehu a roztrieskala o pilier Kolonádneho mosta a trup sa zaklinil pod Krajinským mostom, kde ho vojaci a požiarnici upevnili, aby nenarobil ďalšie škody,“ zaznamenali poslednú „plavbu“ lode Delfín noviny voicemeter.

(red) foto: Ján Galo, Igor Murín/Piešťany – History

REKLAMA