Connect with us

Blogy

Blog Jozefa Drahovského: Quo vadis Piešťany? Alebo stojíme?

Published

on

Reklama
Reklama

Týždeň, možno dva, ma akosi intenzívnejšie prepadávajú myšlienky a otázky ohľadne situácie v Piešťanoch. Čo sa to tu deje? Respektíve, prečo tu ľudia majú pocit, že sa tu málo vecí deje?

Nieže by som sa príliš zúčastňoval kultúrnych akcií, ale mám prehľad o tom, čo sa organizuje v Piešťanoch. Výstavy, koncerty, stretnutia, prezentácie, kluby. Dá sa nájsť všeličo. V športe by som mohol povedať, že mám trošku väčší prehľad, a myslím, že tiež máme kde stráviť čas aktívnym spôsobom. V čom je teda tento problém? Prečo tento pocit?

Možno je to tým, že všetky tieto aktivity sú pre užší okruh ľudí. Koho zaujíma vážna hudba, nájde si koncert a ide. Kto má rád kanoistiku, určite pôjde a bude navštevovať klub na Sĺňave. Ale koľko je takých ľudí, ktorí nemajú vyprofilovaný presný záujem a len by radi NIEČO. Asi bude takýchto ľudí dosť veľa. A títo potom môžu mať pocit, že sa toho deje málo. Pre nich by bolo potrebné robiť akcie typu Otvorenie kúpeľnej sezóny, o ktorej sa píše už minimálne mesiac vopred. T.j. má výbornú propagáciu a pokrýva široké spektrum obyvateľstva. Takéto akcie sú však veľmi finančne náročné.

Ľudia si podľa mňa zvykli, že ich treba ťahať za nohu, aby niekam vyrazili, aby niečo podnikli. Treba ich lákať. A aj tak väčšinou zostanú len v pasívnej pozícii pozorovateľov poprípade vychutnávačov atmosféry. Konzumentov.

Reklama

Snáď by bolo riešením, keby sa podarilo aktivovať túto spiacu časť, naštartovať ju, zaujať aktivitou, ktorá by ich pohltila a zároveň by bola prospešná aj pre iných. Hm, čo by asi tak mohlo byť ich lákadlom???

A zasa som skončil v otázke.

Populárne články