Connect with us

Andrej Klapica

Piešťany také aké sú

Published

on

Reklama
Reklama

Sami Piešťanci hovoríme o Piešťanoch, že sa tu nič nedeje.

Veľakrát ten dojem máme preto, že očakávame od nášho svetoznámeho kúpeľného mesta rôzne akcie, ktoré by nám spríjemňovali život v Piešťanoch. Keby sme bývali napr. v Bánovciach nad Bebravou, ani vo sne by nám nenapadlo, že by sme očakávali každý mesiac niečo nové, zábavné.

Lenže obyvateľ Piešťan je náročný. (V okolí sa o Piešťancoch hovorí, že sú výnimoční.) Piešťanci chcú: veľa pre mladých, ale nie príliš hlučné, aspoň trošku pre dôchodcov, ale nie príliš nudné, niečo pre deti a rodiny, niečo športové, duchovné, kultúrne a taktiež intelektuálne. Okrem toho súrne chceme plaváreň a rovné cesty. Ale nadôležitejšie: všetci chceme, aby Piešťany boli opäť svetoznáme.

Nie je toho málo a pracovníci mestského úradu sa často riadne zapotia, aby každému aspoň trochu vyhoveli.

Reklama

V týchto dňoch si mesto zaslúži pochvalu. Piešťany sa dostávajú na stránky zahraničných novín. Dokonca na iných kontinentoch. Dvakrát sú udalosti z Piešťan vysielané v celonárodnej televízii. Piešťanom sa totiž podarilo usporiadať svetový šampionát chlapcov do 18 rokov v hokeji, ktorým momentálne žijú. Pochvala patrí nielen zástupcom mesta, ale aj vedeniu zimného štadióna.

Je to výsledok dlhodobej dobre vykonanej práce.

V Piešťanoch nemusíme mať najexkluzívnejšie podujatia, musíme predsa niečo nechať aj Bratislave a Košiciam. Ale je správne, ak obyvatelia od mesta očakávajú, že z hladiska atraktívnosti, budú na Slovensku najmenej číslo 3.

Na záver ešte poznámka pre nemilovníkov hokeja. Je pravda, že v Piešťanoch sú aj iné športy, ktoré dosahujú vynikajúce výsledky. Nezúfajme, možno o pár rokov tu budeme mať svetový šampionát napríklad v basketbale alebo v plávaní.

Autor: Andrej Klapica

Populárne články