Connect with us

Blogy

Otvorenie kúpeľkovej sezóny

Published

on

Reklama
Reklama

Zase sme to poňali po svojom. Medzi davy sa nám nechce. Veď vystačíme si aj sami. Namiesto pódia korba vetriesky, namiesto aparatúry dedinský rozhlas, Superstáristu nám nahradil Tiborko zo ZŠ a Vidiek prespievali chalani z miestnej dychovky. Nestálo nás to nič. Ani trt.

[singlepic id=24288 w=450 h=400 float=right]Všetci spievali a tancovali len preto aby bolo dobre. Dokonca aj pracovníka SOZY sme do potoka hodili. Ostatné už bola banalita. Cukrovú vatu sme nahradili sklenenou, ktorá sa jesť síce nedala, ale perfektne po nej svrbel jazyk, cigánsku robil Cico z Ratnoviec a namiesto Heribanky to celé uvádzala naša Marta Višnech od kostola. Oslava to bola veliká. Hlavne preto, že pred týždňom sme u nás na dedine narazili na termálnu. Richtár nakázal všetkým doniesť na miesto činu staré vane a čuduj sa svete, niektorí priniesli aj nové. Staré steny sa obložili kachličkami rozmeru 5 x 5 a išli sme na to.

Horúca voda bublinkovala vďaka družstevnému čerpadlu, škótske striky nahradili vínové a bahno sme zohnali z lesa, lebo bolo po daždi. Po dvoch hodinách sme s úsmevom nechápali prečo sme sa roky habali do mesta za vodou, vodkou a kultúrou. Naše otázky však predbehla realita. V dnešnom svete medializácie sa ihneď všetci všetko dozvedia. Autobusy začali zrazu vykladať na Hornom konci prvých arabských občanov. Nemali vane a tak stáli v poradovníku. Za chvíľu ostatní – Nemci bez peňazí, piešťanci s bicyklami a kontrolný úrad Zväzu Slovenských liečebných kúpeľov bez ohlásenia. Zhabali nám všetko. Vrt, Cigánsku, vane, termálnu vodu do zavaraninových pohárov a dokonca aj richtára. Naše otvorenie kúpeľkovej sezóny sa skončilo skôr, než sa začalo. Uvedomili sme si, že mestu v meste za rovnať nemôžeme. U nás všetko stíchlo len z Piešťan sa ozývala pieseň od IMT Smile – Nedá sa újsť a my na počesť našej termálnej spievame dodnes od Vidieka NECHAJTE SI JU.

PS : Kto nám nájde richtára dostane po hube.

Reklama

Autor: Dodo Pullmann

Populárne články