Connect with us

Blogy

Odstúpte pani riaditeľka OOCR, alebo to tak malo byť a všetko je vlastne inak?

Published

on

Reklama
Reklama

V poslednom čase sa (znovu) zameralo úsilie niektorých poslancov v meste  namiesto známeho pojmu „konštruktívnej kritiky“ na takpovediac prezentáciu svojho ega tým, že podrobovali kritike stranu „konfliktu“,  ktorá veľmi pravdepodobne nebola najväčším  a najzodpovednejším objektom v celej kauze „Hodnotenie činnosti OOCR“.

[singlepic id=40413 w=320 h=240 float=left]Pri sledovaní celého procesu hodnotenia, ktoré viedlo k odstúpeniu riaditeľky, som od vzniku celého procesu hodnotenia uvažoval nad otázkami, na ktoré som iba veľmi ťažko „doloval“ ako-tak uspokojivé vysvetlenia. Napríklad?

1.   Prečo OOCR vlastne vôbec vzniklo?

2.   Aké      bolo presné poslanie a existoval vôbec nejaký plán, strategický, alebo podnikateľský zámer, čo má vôbec táto organizácia robiť? A ako?

Reklama

3.  Čo  vlastne je úlohou predstavenstva v tejto organizácii? A ako riadila riaditeľku OOCR? A vysvetlilo predstavenstvo vôbec riaditeľke, čo sú jej konkrétne ciele a čo sú jej úlohy?

4.  Čo mala jedna šéfka dosiahnuť a vedela vôbec čo má robiť, alebo si iba ona hľadala podľa vlastného uváženia svoje uplatnenie?

5.  Veria  občania vôbec súčasnému trendu v budovaní OOCR a jeho tvorcom  a veria, že druhý riaditeľ, alebo hoci aj dvadsiaty druhý (v poradí)  budú za nezmenených súčasných podmienok vedieť ako pracovať efektívnejšie?

6.  Myslia si občania, že doteraz mesto „vymyslelo“ vôbec nejaký rozvojový projekt, ktorý súvisel s rozvojom v Piešťanoch a mesto ho aj  zrealizovalo?

7.   Alebo celá táto „akcia“ skončila presne tak, ako mala a súčasná  politicko-mocenská konštelácia mesta sa môže ďalej venovať iba svojím  „osobným“ cieľom?

O týchto a takýchto otázkach malo, mohlo mestské zastupiteľstvo rokovať a dávať kvalifikované odpovede. pokiaľ sa o prípade mali viac dozvedieť občania. Teda okrem iného. Že to poväčšine skĺzlo iba do tej formy, ako sa stalo a napriek niektorým, podľa mňa  iba zopár poslancom, ktorý pochopili celý problém naozaj objektívne a pýtali sa na skutočný pôvod a príčiny, ktoré spôsobujú fakt, že Piešťany sú poriadne dlžný významu a možnostiam tohto mesta – to si musia „otcovia“ mesta prediskutovať v svojom svedomí a občania vlastne tiež. Týmto vôbec nechcem uvažovať v dimenziách či riaditeľka bola taká, alebo onaká a akú má na celej kauze „zásluhu“. Toto nie je o nej.

V kontexte s celým týmto problémom si dovolím poznamenať s ľútosťou, že sa naplnili predpoklady očakávaného vývoja, ktoré sú uvedené na stránke www.volby-pn.webnode.sk  v článkoch: „Rozvoj turistického ruchu, alebo Rezort Piešťany hľadá manažéra – zo dňa 15. 4. 2012.  Alebo „Nespokojnosť s piešťanskou OOCR“ zo dňa 20. 1. 2013.

Aký bude ďalší vývoj v tejto kauze môžeme všetci sledovať vďaka médiám takpovediac on-line a porovnávať schopnosti mesta s možnosťami a napríklad, s  tuším predvčerom uverejnenou informáciou nejakej významnej organizácie, ktorá zaradila Piešťanské kúpele do európskeho  TOP rebríčka. A veľmi, veľmi vysoko.  Čo na to Kúpele a čo na to mesto?  Počkáme. Ale ako poznám súčasný stav, tak ani z toho nebudeme schopný „vydupať“ nič.

PS:

1. V poslednej dobe sa nám objavila ďalšia “kauza“.  Pohrebné náklady. A ja mám dojem, že znovu diskusia skĺzla tradične do úplne inej polohy, ako mala. Podľa mňa, to rozhodujúce je zodpovedať si (a aj nám) otázku: prečo je cena  u nás možno podstatne vyššia, ako inde v porovnateľných podmienkach. A prečo to musí ostať tak. Prečo je ten rozdiel taký ako je? Alebo inde to robia lepšie, alebo sú bohatšie mestá? Alebo čo?  Namiesto toho sa odbavovali rôzne invektívy.

2.  Akože „zimné korčulisko“ na Winterovej. Má vraj pomôcť niečomu ako rozvoj návštevnosti. Riadna blbosť. Ničím nepodložená. Vyzerá to, že zopár ľudí je už naozaj duchom ďaleko za zenitom …..

Populárne články