Connect with us

Blogy

My Piešťany – Day 1

Published

on

Reklama

Po New Yorku a Prahe má svoj blog s portrétmi a príbehmi ľudí aj naše mesto. Vytvárajú ho deti – účastníci letného kurzu My Piešťany jazykovej školy Skypers

Týždňový kurz kreatívnej fotografie a písania v angličtine je určený pre deti vo veku 11 až 15 rokov, vedie ho lektorka Eadaoin Flynn z Írska. Deti získajú základy vytvárania blogov, komunikácie s respondentmi a základy novinárskej fotografie. Každý deň pridajú svoje fotografie a pár riadkov do blogu na našom portáli. Texty budú v slovenčine aj angličtine, takže si môžete precvičiť svoje jazykové znalosti. Na konci blogu je galéria, kde môžete zahlasovať za najlepšiu fotografiu.

Reklama

 

IMG_2378

Reklama

 Osmička účastníkov kurzu.

Dnes bol prvý deň nášho tvorivého kempu “My Piešťany”. Dopoludnia sme precvičovali vlastné predstavovanie sa a kladenie základných otázok o tom, čo majú ľudia radi, alebo neradi. Potom sme robili rozhovory jeden s druhým. Po obede sme išli do centra mesta a na Kúpeľný ostrov, fotili sme ľudí a robili sme s nimi rozhovory – v skutočnosti sme s jednou pani urobili rozhovor až trikrát. Tu si môžete pozrieť najlepšie fotky a príbehy dňa.

Today was the first day of our My Pieštany camp. In the morning we practised introducing ourselves and asking basic questions about people’s likes and dislikes – and then interviewed each other. After lunch we went to the city centre and Spa Island and took photos and interviewed people – in fact, one lady was interviewed three times. Here are the best photos and stories from today.

Alex:

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Stretol som  pani z Bratislavy. Má 73 rokov. Je bývalou učiteľkou a má rada palacinky s tvarohom. Má taktiež rada záhradkárčenie. Nemá žiadne domáce zvieratko a jej obľúbená farba je červená.

I met a lady from Bratislava. She is 73 years old. She was a teacher and she likes pancakes with cottage cheese. She also likes gardening. She hasn’t got any pets and her favourite colour is red.

 

 

 

 

 

Daniel:

Daniel day 1

Pri obchode s nábytkom som stretol pani Evu, ktorá je bývalá učitelka a povedala že rada pečie a má rada ručné práce. Býva v Bratislave a jej obľúbeným jedlom sú palacinky s tvarohom. Piešťany považuje za pekné mesto.

Mrs Eva was a teacher. She likes baking and craftwork. She lives in Bratislava and her favourite food is pancakes with cottage cheese. She thinks that Pieštany is a nice city.

 

 

 

 

 

 

David:

David day 1

Piešťany sú veľmi pekné mesto. Je tu veľmi pekne. Boli sme tu osemkrát. Každý rok cestujeme do Piešťan, pretože potrebujeme kúpeľné procedúry kvôli problémom s kĺbami. Sme tu už naposledy, pretože procedúry sú teraz veľmi drahé. V meste je pekný Kúpeľný ostrov a námestie. Zakaždým, keď prídeme do Piešťan, objavíme niečo nové, alebo opravené. Piešťany poznáme vďaka našim priateľom. Sme z Českej republiky, máme dve deti a päť vnukov.

Pieštany is a very nice town. It is very nice here. We have been here 8 times. Every year we travel to Pieštany because we need spa procedures for problems with our joints. We are here for the last time because the procedures are very expensive now. In the town there is a beautiful Spa Island and square. Every time we come to Pieštany we find something new or something repaired. We know about Pieštany from our friends. We are from the Czech Republic. We have two children and five grandchildren.

 

Edmont:

Edmond day 1

Každý v Piešťanoch sa rád vozí na bicykloch. Tento muž vyzeral spokojne, ale nezastavil sa, aby sa s nami porozprával.

Everyone in Pieštany likes riding bikes. This man looked happy but he didn’t stop to talk.

 

 

 

 

 

 

Martin:

Martin Day 1

Pán Jaroslav je učiteľom na vysokej škole, ale je aj vášnivým fotografom. Fotenie ho baví a keď práve neprednáša, tak ho nájdete v parku s fotoaparátom v ruke.

Mr Jaroslav is a teacher at a University but is also a photographer. We met him in the park on Spa Island. He likes taking photos very much.

 

 

 

 

 

 

Miriam:

Miriam day 1

Na kúpeľnom ostrove som stretla českých turistov na prázdninách na bicykloch. Volali sa Bohdana a Karel. Prišli z Moravy. Boli veľmi milí. V Piešťanoch boli prvýkrát a z mesta boli nadšení. Hovorili: ,,Piešťany sú nádherné mesto, je tu veľa krásnych parkov a kúpeľných budov…“ Najviac sa im páčila farebná fontána a tiché prostredie.

On Spa Island I met two Czech tourists on holiday on bicycles. Their names were Bohdana and Karel. They come from Moravaia. They were in Pieštany for the first time and they were very friendly and enthusiastic. They said Pieštany is a beautiful town, there are beautiful parks and buildings. They liked the colourful fountain and the quiet environment the most.

 

 

 

Oliver:

Oliver day 1

Toto je Eva z Bratislavy. V Piešťanoch je na dovolenke. Jej obľúbená farba je červená a za svoje obľúbené jedlo považuje taktiež palacinky s tvarohom.

This is Eva, from Bratislava. She’s on holiday in Pieštany. Her favourite colour is red and her favourite food is pancakes with cottage cheese.

 

 

 

 

 

 

Petra:

Petra day 1

Videla som ženu, sediacu na lavičke v kúpeľnom parku. Lúštila krížovku. Jej meno je Eva a ma 65 rokov. Je z Bratislavy a v Piešťanoch je na liečení. Povedala, že je prekvapená, ako sa starajú o záhony a stromy v Piešťanoch, ale bola smutná, že v Piešťanoch nie je veľa kultúrnych programov pre turistov. V jej voľnom čase, alebo keď na niečo čaká, lúšti krížovky, sudoku, alebo číta knihu.

I saw a woman sitting on a bench in the Spa park. She was solving a crossword. Her name is Eva and she is 65 years old. She is from Bratislava and is in Pieštany for therapy. She said she was surprised that people are looking after the flowerbeds and trees in Pieštany, but she was sad that in Pieštany there are not a lot of cultural programmes for tourists. In her free time or when she’s waiting for something she solves crosswords or reads books.

FOTKOU DŇA sa stala Martinova fotografia s 27 hlasmi. Gratulujeme.

Martin Day 1

 

Populárne články