Connect with us

Adriana Drahovská

Moje fialové víťazstvo (zatiaľ…)

Published

on

Reklama

Na našu lodžiu sa nasťahovali holuby. Vlastne si z nej rovno urobili záchod. Najhoršie to vyzeralo, keď som sa vrátila po dovolenke, vtedy si k nám zrejme chodili uľavovať v celých húfoch.

[singlepic id=22629 w=320 h=240 float=left]Najskôr som s poriadne nasr… a potom som si s povzdychom vyhrnula rukávy, nasadila rukavice aj rúšku (to mi poradila známa, vraj vdýchnutie prachu z holubích výkalov je veľmi nebezpečné) a pomaly začala odstraňovať hovienka jedno za druhým. Na dezinfekciu som použila ten najchlórovatejší, najjedovatejší a najsmradľavejší prípravok, dúfajúc, že holuby už ten zápach odradí.

Reklama

Figu borovú. Nepomohol ani plašič v podobe veľkého gumového Spidermana, ktorého som zabavila synovi, či metla s ručníkom namiesto strašiaka.

Holubom sa čistá toaleta očividne páčila, a asi si to jeden druhému aj povedali, pretože po pár dňoch bol balkón ešte viac zasvinený ako predtým. Keď som sa posťažovala domovníkovi, iba pokrčil plecami. Pýtal sa vraj aj na družstve, ale ani oni nevedeli, čo s obťažovaním holubov.

Reklama

Nedalo mi to. Nevysedávam na balkóne, ani šnúry na bielizeň tam nemám, ale pomyslenie, že si z neho tieto pomýlené božie tvory robia miesto na svoju potrebu, ma rozčuľovalo. Zašla som si preto po radu na najosvedčenejšie miesto – internet.

[singlepic id=22630 w=320 h=240 float=right]Pátranie trvalo dosť dlho – podľa mnohých názorov nepomáhajú ani plastové či sadrové sovy alebo nalepené siluety dravcov. Zrazu som našla v nejakej diskusii postreh trochu z iného súdka – holuby sa vraj báli fialového dáždnika…

Časť môjho ja – umelecko-pacifisticko-ezoterická, zajasala: „To je ono!“ pomyslela som si. Alternatívny spôsob bez zaťaženia životného prostredia, bez ublíženia živému tvorovi…“Hovadina!“ oponovala moja rozumovo-egoisticko-realistická časť. A tak som si opäť vyhrnula rukávy, vyčistila balkón s octom a odstránila všetky veci, ktoré tam boli.

História sa zopakovala a duša prevážila nad rozumom. Keďže vonku sa riadne zozimilo, zavrhla som omaľovanie stien na fialovo a urobila kompromis.

[singlepic id=22631 w=320 h=240 float=left]Okolo zábradlia som omotala fialovú štólu a na zem uložila fialovú karimatku. Balkón síce vyzerá trochu akoby patril 4-percentnej menšine, ale nech, idú Vianoce, tak sa to stratí medzi inými girlandami. V lete nasadím levanduľu – tá vraj odpudzuje aj muchy.

Zatiaľ sa zdá, že maskovanie funguje – občas, keď vyjdem na balkón, holuby ma ticho pozorujú zo susedovej rímsy. Možno si myslia, že tie fialové ozdoby idem schovať?

No určite!

A dlaždice zostali už vyše týždňa čisté….


Populárne články