Úvod Blogy Blog Tomáša Hudcoviča: Mier nie je samozrejmosťou

Blog Tomáša Hudcoviča: Mier nie je samozrejmosťou

REKLAMA

Dnešný Deň víťazstva nad fašizmom sme si kladením vencov pripomenuli už v piatok. Po prvý raz som mal tú česť predniesť pri tejto príležitosti príhovor, keď primátor cestoval na otvorenie kúpeľnej sezóny do Luhačovíc a viceprimátor do partnerského mesta Poděbrady 나눔고딕 코딩 폰트 다운로드. Kladenie vencov sa uskutočnilo v komornej atmosfére, bez veľkých davov. Reakciou bola výčitka od predsedu miestnej organizácie Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov, keď naplno povedal, že by na slávnosti malo byť viac ľudí 안드로이드 스카이프 다운로드. Chápem, že „oficiality“ v dnešnej uponáhľanej dobe nelákajú, ale aspoň myšlienku by sme mohli venovať tým, ktorí si hrôzy vojny pretrpeli a nech je to pre nás mementom 소드아트온라인 2기 다운로드. Mier nie je samozrejmosťou, treba sa oň pričiniť aj svojim konaním a miesto konfliktov sa snažiť veci riešiť cestou zmieru.IMG_1299
Ak by mal niekto chuť ešte čítať, tak tu je pár riadkov zamyslenia k dnešnému dňu:

Deň víťazstva nad fašizmom si každoročne pripomíname pietnym aktom kladenia vencov, čím si symbolicky spomíname na ukončenie druhej svetovej vojny hp smart. Deje sa tak pri troch pamätníkoch – pri Pamätníku osloboditeľom na Námestí SNP, Pamätníku padlým rumunským vojakom na Žilinskej ceste a Pamätníku padlým príslušníkom piešťanského leteckého pluku počas Slovenského národného povstania 손 the guest 다운로드.
I keď momentálne žijeme v našej krajine v mieri, vo svete sme svedkami mnohých konfliktov a aj u nás sa stretávame s nenávistným a agresívnym správaním, od ktorého je blízko k vyvolaniu väčšieho konfliktu 더퍼시픽 다운로드. Je preto dôležité aby udalosti, ktoré prežívali naši rodičia či prarodičia pred siedmimi desiatkami rokov boli veľkým mementom pre nás všetkých a pre našu prítomnosť 한게임 고스톱 게임 다운로드. Aby nám hrôzy vojny, ktoré mladšia generácia pozná len z fotografií, boli výstrahou pri našom dnešnom konaní. Násilie plodí len násilie a tak je našou úlohou pri akýchkoľvek konfliktoch, ktoré z podstaty povahy ľudí vznikajú, snažiť sa ich riešiť cestou zmieru Nyanko War 3.0.0 bug.
Záznamy z mestskej kroniky zo začiatku mája roku 1945 hovoria o radosti a oslavách. 8. mája prichádzajú správy o kapitulácii Nemecka. 9 newtonsoft.json.dll 다운로드. máj sa oslavuje ako sviatok slobody. O 12. hodine na 5 minút zazneje obecná poplachová siréna, popoludní sa koná veľké manifestačné zhromaždenie podcast batch. Večer pokračujú oslavy fakľovým sprievodom, usporiadaným vojskom a ohňostrojom. Vojenské jednotky, ktoré boli v Piešťanoch do neskorých nočných hodín strieľali do vzduchu z pušiek, guľometov, protilietadlových diel, účinkovali svetlomety, rakety a podobne. Paradoxne Piešťany v tento radostný deň vyzerali akoby sa tu odohrávali najostrejšie vzdušné boje. V tento deň a v túto noc sa však obyvatelia a vojaci tešili z konca vojny, z dňa, po ktorom všetci tak dlho túžili.
Tešme sa teraz zo slobody, z mieru a vážme si chvíle ktoré prežívame. Myslime na to, že ani v minulosti ani teraz to nie je všade samozrejmosťou.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
Dompek Pizza 2021
PN Taxi

Tomáš Hudcovič

REKLAMA