Úvod Blogy Blog Tomáša Hudcoviča: Ako sa využívajú nevyužívané železnice

Blog Tomáša Hudcoviča: Ako sa využívajú nevyužívané železnice

REKLAMA
GM Dental Zubar

V posledných dňoch sa opäť v Piešťanoch naberá na intenzite téma železnice respektíve cyklotrasy medzi Piešťanmi a Vrbovým. Starostovia Trebatíc a Krakovian s primátorkou Vrbového chcú od mesta Piešťany jasné stanovisko ako ďalej kirby games. Možnosti sú podľa nich len dve – cyklotrasa namiesto koľají, alebo cyklotrasa povedľa trate po pozemkoch súkromných vlastníkov. Keďže je ich však v lepšom prípade cez dve stovky druhá možnosť je vlastne nereálna web square. Nejako sa stále zabúda, že pri diskusiách o tejto problematike sa objavila aj možnosť vybudovať cyklotrasu tesne vedľa koľají v telese železnice za predpokladu, že tá bude preklasifikovaná na špeciálnu dráhu minions subtitles. Aj na túto možnosť sa názor rôznia, práve preto som dával v júli na MsZ návrh, aby táto bola prostredníctvom štúdie posúdená odborníkmi 안드로이드 아프리카 다운로드. Žiaľ, zatiaľ sa tak nestalo.

cesta-do-vrboveho-06
Foto: Martin Palkovič

Zámerne vyvolávam diskusiu na túto tému windows 7 hyper-v. Viac zatiaľ počuť ľudí, ktorí chcú cyklochodník namiesto koľají a čokoľvek, čo sa týka, železnice považujú za nereálne. Osobne sa na vec pozerám cez prizmu toho, aký potenciál má železnica 레버리지 사기조작단 6화 다운로드. Je pravda, že momentálne je nevyužitý, ale existuje… Piešťany a ich okolie majú jedinú možnosť posunúť sa dopredu prostredníctvom cestovného ruchu 드라스틱 2.4.0.1 다운로드. Cestovný ruch potrebuje atrakcie. V diskusii na mojom FB profile padol názor, že netreba vymýšľať a treba využiť prirodzené veci, ktoré tu sú a teda posilňovať cyklotrasy a cyklistiku 닌텐도 스위치 게임팩 다운로드. Ale aj železnica tu je…

REKLAMA
Knebl
Sheriff Taxi Piešťany
Chlapci na panvici
Dompek Pizza donaskova sluzba

Beriem názor, že lepší vrabec v hrsti ako holub na streche. Mrzelo by ma však, ak by sme sa nesnažili urobiť pre Piešťany maximum a to vidím momentálne v pokuse aby bola aj železnica aj cyklotrasa html Automatic download. Ak sa situácia vyvŕbi tak, že sa ukáže, že je to nerealizovateľné z akéhokoľvek dôvodu, je to už iná pesnička. Teraz si považujem za povinnosť poukázať na pár príkladoch aké sú možnosti (vytrhol som ich naozaj len zopár) 음식이미지 다운로드.

Cyklostezka Varhany

Foto: cyklostezkavarhany.cz
Foto: cyklostezkavarhany.cz

Cyklostezka Varhany – bola zrealizovaná na zrušenej trati z Kamenického Šenova do Českej Lípy Střelnice. Osobná doprava na trati bola zrušená v roku 1979, nákladná pre katastrofálny stav trate v roku 1992. České dráhy odstránili väčšinu koľají v roku 1994. Myšlienka spojenia obcí cyklokoridorom vznikla v roku 2001. Realizovala sa v troch etapách v celkovej dĺžke 17 km. Viac http://cyklostezkavarhany.cz/.

Rail Mountain Bike

gattan-go[1]
Foto: rail-mtb.com
Rail Mountain Bike v japonskom meste Hida. Táto atrakcia vznikla spojením horských bicyklov a železnice. Viac info http://rail-mtb.com/en/.

Ratíškovická železnica – šlapacie drezíny

1000_0_24c15e830d41ad57a23decbacdf54a46
Foto: jizni-morava.cz

Stará Baťova železničná trať slúžila v minulosti k preprave uhlia z bane Tomáš a I. Máje 1 do výklopníku v Sudoměřicích, odkiaľ uhlie putovalo po Baťovom kanále do Otrokovíc. Trasa určená pre drezíny je dlhá 3km a prepája dva obľúbené „vinné stezky“ Podluží a Moravskou vinnou. Na železničnej stanici sa nachádza Múzeum vo vagóne. Viac na http://www.ratiskovka.cz/.

Samcheok, Korea

IMG_4609[1]
Foto: www.werenotthereyet.com
IMG_4560[1]
Foto: www.werenotthereyet.com
Atrakcia v Kórei sa nachádza na brehu oceánu. Veľkou atrakciou na trati je nasvietený tunel. Ak by mal niekto chuť čítať viac môže to skúsiť v kórejčine http://www.oceanrailbike.com/main.do.

No a ešte jeden motorizovaný nápad z Ruska :-)

Tomáš Hudcovič

REKLAMA