Úvod Blogy Blog Lucie Drábikovej: Investície župy do rozvoja Piešťan – cesty, sociálne služby...

Blog Lucie Drábikovej: Investície župy do rozvoja Piešťan – cesty, sociálne služby aj kultúra

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

V stredu 19.6. o 13.00 sa v Mestskej knižnici v Piešťanoch uskutoční výjazdové 11. riadne zasadnutie Zastupiteľstva TTSK. Spomedzi 42 bodov, ktoré sa budú schvaľovať, sa Piešťan priamo dotýkajú najmä body 39 – približujúci investície v okrese a tiež návrhy ocenení osobností TTSK z rôznych oblastí v bode – 6, kde bol na ocenenie navrhnutý známy piešťanský rodák, paracyklista Jozef Metelka 12 솔져스 다운로드.

Zlepšiť stav ciest by mala modernizácia cesty II/499 Banka vrátane Krajinského mosta v Piešťanoch, ktorá by sa mala uskutočniť v roku 2019 더크로스 don't cry 다운로드. Očakávaná je aj potrebná rekonštrukcia a modernizácia cesty II/499 v úseku cesty horského priechodu Havran, kde sa realizácia stavebných prác predpokladá v roku 2020 ptgui. Predpokladaná výška investície na Krajinskom moste a Banke bude 2.1 mil. EUR, na Havrane 3.7 mil. EUR.

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger
Krajinský most

Trnavský samosprávny kraj kontinuálne pracuje na výstavbe cyklotrás naprieč celým územím Warframe download. Dobudovanie Vážskej cyklomagistrály v časti Šulekovo – hranica TTSK/TSK a v úseku most Bodona – hranica TTSK/TSK bude slúžiť obyvateľom okresu a zvýši ich ekologickú mobilitu, pomôže aj cestovnému ruchu Download Adobe Acrobat.

Na pozemku športového ihriska bývalej SOU vodohospodárskeho v Piešťanoch vybuduje Trnavský samosprávny kraj nové zariadenie sociálnych služieb 우담바라 다운로드. V okrese Piešťany absentuje ZSS v zriaďovateľskej pôsobnosti TTSK. Nedostatočná je i kapacita špecializovaných zariadení v piešťanskom okrese, kde jediný neverejný poskytovateľ nie je schopný pokryť žiadosti o poskytovanie sociálnej služby 윈도우 업데이트 다운로드. V tohtoročnom rozpočte TTSK bolo na tento zámer vyčlenených 100 tisíc EUR.

Obnovenie leteckých dní, charterové lety do Antalye a Hurghady, vybudovanie príletovej haly a detského kútika sú prvými dôležitými krokmi z hľadiska rozvoja letiska Piešťany 트릭아트 던전 다운로드. Pripravuje sa vybudovanie a zvýšenie kapacity parkoviska pri letisku – tzv. projekt Integrovaného parkoviska, ktorý bol schválený na decembrovom zasadnutí TTSK, ktoré má slúžiť dovolenkárom, ale môže neskôr pri spolupráci s mestom slúžiť i ako záchytné parkovisko s pripojením na blízku cyklotrasu 한영번역기 다운로드. Ďalší rozvoj a trvalá udržateľnosť letiska vyžaduje efektívnu spoluprácou akcionárov – TTSK, Mesta Piešťany a Ministerstva dopravy 낭만에 대하여 다운로드.

Cieľom zriadenia novej kultúrnej inštitúcie – kreatívneho a kultúrneho centra – je vybudovať kreatívne centrum s významom pre široké okolie. Projekt skultúrnenia a oživenia nevyužitých priestorov bývalého SOU na Kollárovej (tzv. Figaro), ktorý sa zrodil pred dvoma rokmi a postupne nadobúdal konkrétne kontúry, bol predstavený na pracovnom stretnutí kreatívcov so zástupcami TTSK a Mesta Piešťany vo štvrtok 13. júna. Názov pripravovaného kultúrno-kreatívneho centrum ARTA je návratom k historickému názvu objektu niekdajšej Považskej továrne na čokoládu a cukrovinky, kde sa vyrábali aj roksové lízanky. Naplnenia tohto cieľa predpokladá založenie neziskovej organizácie TTSK a Iniciatívy ARTA – neformálneho združenia miestnych aktivistov v kultúrno-kreatívnej oblasti.

Bývalé Figaro na Kollárovej ulici

Cena Trnavského samosprávneho kraja je verejným ocenením pre jednotlivcov a kolektívy Spomedzi piešťanských športovcov a tímov bol na ocenenie navrhnutý Jozef Metelka. V cyklistike zdravotne postihnutých sa presadil krátko po vstupe do profesionálneho športu, na majstrovstvách sveta v Mexiku v roku 2014, kde získal jednu zlatú a dve strieborné medaily. Zaradil sa medzi elitu paracyklistov, čo potvrdzuje dlhodobo stabilnými výkonmi na vrcholných podujatiach. V roku 2019 získal titul Majstra sveta v dráhovej paracyklistike.

Kompletný materiál k zasadnutiu Zastupiteľstva TTSK nájdete tu. O pripravovaných investíciách do rozvojových aktivít v okrese Piešťany pojednáva bod 39.

Lucia Drábiková
poslankyňa TTSK
lucia.drabikova@gmail.com

Ilustračné foto:  Miroslav Petráš a Matúš Ficel, mf

REKLAMA