Úvod Blogy Blog Diany Turňovej: 10 vecí, ktoré som sa naučila na materskej dovolenke

Blog Diany Turňovej: 10 vecí, ktoré som sa naučila na materskej dovolenke

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Že najhorší moment nie je ten, keď v noci nespíte,  keď chodíte stále v teplákoch, keď periete v rukách okakané pančušky: najhorší moment je, keď ste sama doma, dieťa vám zaspí v náručí, v telke ide Feriha a vy nedočiahnete na ovládač linux mint 다운로드.

IMG_0377b_resize-1

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

– Že, keď vám dieťa zaspí poobede v posteli a vy  máte toho toľko, že sa neviete rozhodnúť, či ísť prať, vyvariť cumle, pozametať, umyť si konečne zuby alebo aspoň troška prebehnúť kachličky v kúpeľni, tak odpoveď je: ísť si bucnúť s dieťaťom windows server 2012 r2 language pack. Strašne by som sa raz chcela zobudiť a zistiť, že niekto to urobil za mňa, ale aj keď zatiaľ len trénujem užasnutý výraz prekvapenia, stojí to za to.  Malý poobedný spánok zázračne lieči zmätené a vystresované myšlienky 탐식의 재림 다운로드.

– Že presne toto „umenie poobedného spánočku“ je podceňované.  Mne samej trvalo dlho, kým som sa v ňom stala majsterkou. Kým som dokázala odložiť knihu, časopis, prípadne mobil s internetom, zavrela oči a dokázala si vyfabulovať presne tú realitu, ktorá mi v tú chvíľu zachránila mentálne zdravie Jaehan Foreigner. Dnes som napríklad bola v jabloňovom sade, pomaly som sa prechádzala do kopca pomedzi stromy, mala som na sebe ľahulinké letné šaty, vzduch voňal augustovým podvečerom a v tráve bzučali čmeliaky…

REKLAMA

kia-042015-500

– Že aj päť vajíčok a desať odkvitnutých konárikov vŕby sa ráta za veľkonočnú výzdobu Download Coding Scratch.

– Naučila som sa bábätku ostrihať nechty na nohách. Nesmejte sa, to je fakticky na medailu, keďže pršteky mojej dcéry reagujú aj v spánku na ten najmenší dotyk pohybom 윈도우 사파리 다운로드. Je to o zameriavaní a vystihnutí jediného presného momentu, kedy môžem cvaknúť, takže teraz si trúfam chytať kolibríky holými rukami.

–  Že … 태양은 없다 다운로드. sekundu, malá sa mi zobudila….. sa treba čím skôr vzdať ilúzie, že napíšem článok (pozriem si film, uvarím obed, umyjem riad) na jeden raz Emmanuelle.

–  Že aj omeleta, ak sa pekne naaranžuje a pridá sa k nej pokec o tom, aké je to nedocenené jedlo, môže byť hlavný chod obeda 3d 커스텀 소녀.

–  Že materská demencia naozaj existuje a americkí vedci by ju konečne mali potvrdiť oficiálnou štúdiou. A nemyslím tým tie momenty, keď hojdáte nákupný vozík alebo capkáte manžela pri objímaní, aby si odgrgol multi-translation bible. To sú len zautomatizované nervové prepojenia v mozgu. Myslím tie momenty, keď vám iná mamička povie, že nekojí preto, lebo jej v pôrodnici zabudli prepichnúť bradavky.

– Že pre dieťa nebude mať fatálne následky, keď si dáte pohár vína, ani keď ožužle papuču, ani keď si kefne hrkálkou po hlave, ani keď bude nosiť bodynko s nevyprateľným fľakom od mrkvy.

– Že pre šťastný život sú dôležité len tri veci: láska, humor a vlhčené utierky.

Diana Turňová

REKLAMA