Connect with us

Blogy

Bazén otvoria už čoskoro, alebo ako spraviť reklamu na niečo, čo ešte nie

Published

on

Reklama

V českom meste Sušice si prechádzali niečím podobným v spojitosti s výstavbou bazéna ako u nás v Piešťanoch. O bazéne podľa dostupných informácií hovorili 12 rokov, avšak na rozdiel od Piešťan, v roku 2012 začali aj stavať. Pri výstavbe nabrali niekoľkomesačný sklz, ale už sú tesne pred otvorením.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Reklama

REKLAMA

heaven rest

Reklama

Areál pozostáva z klasického 25 metrového plaveckého bazénu so 4 dráhami, samostatného zábavného bazénu s masážnymi tryskami a divokou vodou, dvoch vírivých vaní pre 15 a 8 ľudí, toboganu s LED efektami. Ďalej je v ňom unikátna technológia protiprúdu v plaveckom bazéne pre simuláciu divokej vody, saunový svet s klasickou fínskou saunou a parnou kabínou, moderná posilňovňa, sála pre skupinové cvičenia a spinnig. Cena za vybudovanie tohto areálu by nemala presiahnuť 135 miliónov českých korún, teda približne 5 miliónov eur.

Mesto Sušice je vstupnou bránou na Šumavu, ktorá priláka ročne približne milión návštevníkov. Preto sa starosta Petr Mottl (ODS) o ekonomiku prevádzky bazénu, ktorý sa staval bez dotácií z EÚ či štátu, nebojí. Opačného názoru sú mestskí funkcionári ČSSD, ktorí sa práve naopak o ekonomickú únosnosť projektu strachovali, preto si nechali spracovať návrh ako zabezpečiť prevádzkový model tak, aby bol bazén ekonomicky udržateľný. Toto by mohlo byť  pozitívnym príkladom pre Piešťany, nech už má každá skupina pohnútky akékoľvek, dôležité je dosiahnuť spoločný cieľ v prospech občanov a regiónu.

Sušický bazén bude mať prevádzkovú výhodu v prepojení so susedným zimným štadiónom, keď využije odpadové teplo, ktoré vzniká pri chladení ľadu. Spoloční budú aj zamestnanci oboch prevádzok.

Cena za hodinu kúpania pre dospelého má byť 60 korún českých, teda niečo cez dve eurá a pre deti od 3 do 6 rokov 30 korún. Rodinné vstupné 2+2 na dve hodiny vyjde na 200 korún, teda málo cez 7 eur.

V Sušici predviedli kreativitu aj pri propagácii projektu. Vymysleli ako spropagovať niečo, čo ešte nejestvuje a spravili to viac ako dobre. Veď práve vďaka tomuto videu som sa o projekte ich bazénu dozvedel. Posúďte sami…
Verím, že sa aj v Piešťanoch necháme inšpirovať a konečne sa veci pohnú. Treba prestať len rozprávať, že sa niečo robí a začať naozaj robiť. Teší ma, že sú tu aktívni ľudia a verím, že dokážu pohnúť aj týmito vecami…

Autor: Tomáš Hudcovič Foto: http://www.sportoviste-susice.cz/

Populárne články