Connect with us

Bleskovky

Od januára sa bude za verejné korčuľovanie opäť platiť

Published

on

Reklama
Reklama

Piešťanci mali tri a pol roka verejné korčuľovanie zadarmo. Mesto Piešťany totiž v rokoch 2016 až 2018 preplácalo nájomcovi zimného štadióna, spoločnosti ŠHK37 Piešťany, kompletné náklady na energie a bezplatné verejné korčuľovanie bolo zmluvnou podmienkou. Aktuálne samospráva prepláca energie do výšky 149 373 eur za rok. Nájomca štadióna na sociálnej sieti oznámil, že od januára 2020 bude korčuľovanie opäť spoplatnené.

Spoločnosť Športový hokejový klub 37 Piešťany, nástupca po ŠHK37 Piešťany, ktoré skončilo v likvidácii, žiadala samosprávu o dofinancovanie nákladov na energie aj v roku 2019. Vedenie mesta sa však vyjadrilo, že nemá voľné prostriedky a požiadavka sa tak ani nedostala na rokovanie zastupiteľstva. Platí tak dodatok č. 10 k nájomnej zmluve zimného štadióna, kde sa samospráva zaviazala preplácať energie rádovo vo výške 150-tisíc eur za rok. Celkovo stojí prevádzka zimného štadióna, čo sa týka energií, do 200-tisíc eur.

„Na základe neobnovenia zmluvy o bezodplatnom verejnom korčuľovaní pre návštevníkov zimného štadióna v Piešťanoch s vlastníkom športoviska Mestom Piešťany, Vám oznamujeme, že dňom 1. januára 2020 bude verejné korčuľovanie spoplatnené,“ informoval nájomca štadióna na sociálnej sieti. Dospelí budú za korčuľovanie platiť 3 eurá, deti do 12 rokov 1,5 eura a doprovod 1,5 eura.

-th-

Reklama

Populárne články