Úvod Bleskovky Bozkávanie ropuchy tento rok v špeciálnom režime

Bozkávanie ropuchy tento rok v špeciálnom režime

REKLAMA
Anna bal 2021

Rýchly nástup teplého počasia spôsobil, že ropuchy a iné žaby už tiahnu zo svojich zimovísk nad Striebornicou do vodnej nádrže. Tento rok sa zábrany nestavali Minecraft Pokemon Mode. Pomáhať ropuchám v čase ťahu sa bude aj tak, ale v špeciálnom režime. Treba dodržiavať hygienické a epidemiologické opatrenia.

„Tento rok sme vzhľadom na výnimočnú situáciu a aj rýchly nástup teplého počasia zábrany nestavali, no aj tak môžete žabkám počas ťahu pomôcť Graph eq download. Ten začal už vo štvrtok 12. marca. Žaby tiahnu až za šera (cca od 19:30) a keď je teplota na Striebornici okolo resp. nad 10 °C. Ak je chladné počasie už cez deň, žaby večer nepôjdu,“ informujú členovia OZ Kvas, ktoré každoročne záchranné prenosy organizuje 삼성 증권 hts 다운로드.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
Dompek Pizza 2021
PN Taxi

Dôležité je, aby na lokalite nebolo naraz veľké množstvo ľudí. Zriadený je preto online formulár, kde sa môžete prihlásiť na jednotlivé termíny, čo pomôže s koordináciou centos 6.8 iso 다운로드. Podľa OZ Kvas stačí, ak bude večer na lokalite okolo 10 ľudí.

Vzhľadom na aktuálnu situáciu je potrebné pri zbere žiab dodržiavať odstupy medzi ľuďmi a zbytočne neprichádzať do kontaktu ibis paint. Noste rúška, či niečo iné cez ústa nos, čím zabránite číreniu potencionálnej nákazy.

AKO PRENÁŠAŤ

– Idea celého prenosu je, aby na ceste nebolo veľa žiab.
– Podľa aktuálneho výskytu treba v prvom rade zbierať cestu okolo Striebornice s parkoviskom a cestu smerom na Výtoky. Neznášajte žaby z poľa, lesa pod. Berte ich odtiaľ, kde chodia autá.
– Berte žaby v prvom rade z cesty, okrajov cesty a okolia cesty tak, aby cesta ostala čo najprázdnejšia.
– Tento rok sa žaby nepočítajú.
– Nenoste žaby vo vedrách ďaleko – väčšinou ich stačí preložiť len na druhú stranu cesty, zvyšok prejdú aj samy. To sa týka aj cesty, ktorá vedie na Výtoky.

-red- Zdroj: OZ Kvas

REKLAMA