Connect with us

Aktuality

Župní poslanci uprednostnili boj s koronavírusom pred dotáciami

Published

on

Reklama

Zastupiteľstvo Trnavského samosprávneho kraja na dnešnom zasadnutí rozhodlo, že na opatrenia proti ochoreniu COVID-19 bude vyčlenených asi 500-tisíc eur. Finančné zdroje boli na tento účel presunuté z grantových schém.

Trnavská župa ako prvá spomedzi všetkých samospráv rokovala prostredníctvom videokonferencie. Túto možnosť dostali samosprávy zmenou legislatívy, ktorú prijala Národná rada SR.

Reklama

„Sme historicky prvá župa, ktorá prijala dôležité rozhodnutia prostredníctvom videokonferencie. V mimoriadnej situácii realizujeme mimoriadne opatrenia. Pre tento účel sme pripravili aplikáciu a vo veľmi krátkom čase sme dokázali zrealizovať rokovanie zastupiteľstva prostredníctvom videokonferencie,“ povedal trnavský župan J. Viskupič.

Poslanci rozhodli, že niektoré projekty, ktoré mali byť realizované cez dotačné schémy, budú presunuté na neskoršie termíny. Finančné prostriedky vo výške 500-tisíc eur vyčlenené na tento účel budú použité na opatrenia v boji proti ochoreniu COVID-19.

Reklama

Štyri objekty vo vlastníctve trnavskej župy budú ponúknuté na predaj vo verejnej obchodnej súťaži. Ide o súbor objektov a pozemkov v Hornom Bare a v Zemianskych Sadoch, budovu internátu s pozemkami v Holíči a budovu osvetového strediska s pozemkom v Trnave.

Ešte v roku 2017, po nástupe súčasného vedenia župy, bol zastavený predaj nehnuteľného majetku. Cieľom bolo hľadať nové využitie nehnuteľností v správe župy. To sa podarilo v prípade troch nehnuteľností, pre ktoré kraj definoval nové verejné funkcie. Sú medzi nimi aj bývalé priestory strednej školy v Piešťanoch, kde vzniká nová kultúrna inštitúcia – kultúrne a kreatívne centrum Arta.

Tlačová správa TTSK

Populárne články