Úvod Aktuality Župní poslanci uprednostnili boj s koronavírusom pred dotáciami

Župní poslanci uprednostnili boj s koronavírusom pred dotáciami

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Zastupiteľstvo Trnavského samosprávneho kraja na dnešnom zasadnutí rozhodlo, že na opatrenia proti ochoreniu COVID-19 bude vyčlenených asi 500-tisíc eur Download Adobe Reader 10. Finančné zdroje boli na tento účel presunuté z grantových schém.

Trnavská župa ako prvá spomedzi všetkých samospráv rokovala prostredníctvom videokonferencie keynote version. Túto možnosť dostali samosprávy zmenou legislatívy, ktorú prijala Národná rada SR.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

„Sme historicky prvá župa, ktorá prijala dôležité rozhodnutia prostredníctvom videokonferencie 스마트폰 벨소리 다운로드. V mimoriadnej situácii realizujeme mimoriadne opatrenia. Pre tento účel sme pripravili aplikáciu a vo veľmi krátkom čase sme dokázali zrealizovať rokovanie zastupiteľstva prostredníctvom videokonferencie,“ povedal trnavský župan J flex sdk. Viskupič.

Poslanci rozhodli, že niektoré projekty, ktoré mali byť realizované cez dotačné schémy, budú presunuté na neskoršie termíny Download the contract form. Finančné prostriedky vo výške 500-tisíc eur vyčlenené na tento účel budú použité na opatrenia v boji proti ochoreniu COVID-19.

Štyri objekty vo vlastníctve trnavskej župy budú ponúknuté na predaj vo verejnej obchodnej súťaži. Ide o súbor objektov a pozemkov v Hornom Bare a v Zemianskych Sadoch, budovu internátu s pozemkami v Holíči a budovu osvetového strediska s pozemkom v Trnave.

Ešte v roku 2017, po nástupe súčasného vedenia župy, bol zastavený predaj nehnuteľného majetku. Cieľom bolo hľadať nové využitie nehnuteľností v správe župy. To sa podarilo v prípade troch nehnuteľností, pre ktoré kraj definoval nové verejné funkcie. Sú medzi nimi aj bývalé priestory strednej školy v Piešťanoch, kde vzniká nová kultúrna inštitúcia – kultúrne a kreatívne centrum Arta.

Tlačová správa TTSK

REKLAMA