Connect with us

Aktuality

Župan rokoval s konzulom o leteckom spojení Piešťan a Kréty

Published

on

Reklama

Turistická výmena bola hlavnou témou rokovaní župana Tibora Mikuša s honorárnym konzulom SR na Kréte. Jej obyvateľov chcú prilákať na kúpeľnú aj loveckú turistiku. 

letisko lietadlo

Reklama

Paterakis Stavros viedol delegáciu podnikateľov, ktorá prišla na Slovensko začiatkom januára. V jej závere navštívili aj Trnavu. „Honorárny konzul pre médiá vyjadril spokojnosť s návštevou a jej výsledkami. Podčiarkol možnosti ostrova Kréta ako obľúbenej turistickej destinácie pre Slovákov,“ informoval Ivan Krajčovič z komunikačného oddelenia kraja.

Župan Tibor Mikuš podľa jeho slov potvrdil, že v prvom rade hovorili o rozšírení obojstranne prospešnej spolupráce. „To znamená turistickú výmenu a organizáciu stretnutí turistických a obchodných komôr. Navrhol som možnosť, aby lietadlá na Krétu mohli lietať z piešťanského letiska, v meste sú svetoznáme kúpele, ktoré by mohli záujemcom ponúknuť svoje služby. Hovorili sme aj o tom, žeby obyvatelia ostrova mohli chodiť loviť na Slovensko. Je to teda niekoľko tém a verím že aspoň niektoré prinesú želaný úspech,“ povedal predseda Trnavského samosprávneho kraja.

Reklama

Text: Martin Palkovič Foto: Tomáš Hudcovič

Populárne články