Connect with us

Aktuality

Bezáka by mali čoskoro rehabilitovať

Published

on

Reklama

Prípadom sa podľa webu Českej televízie zaoberá pápež František. Informácie možnej rehabilitácii odvolaného trnavského arcibiskupa poskytol rakúsky pastorálny teológ Paul Zulehner, ktorý povedal, že Bezákov prípad je v „pohybe“.

[singlepic id=32340 w= h= float=center]

Reklama

Česká televízia ďalej napísala, že Zulehner navštívil Slovensko, kde sa stretol s Františkom Mikloškom. Od neho sa mal dozvedieť, že sa v tejto veci v uplynulom čase uskutočnilo viacero schôdzok.

Prípadu sa údajne ujal sám pápež František, ktorý jednal s prefektom Kongregácie pre biskupov, apoštolským nunciom na Slovensku aj kardinálom Jozefom Tomkom. Na jednom zo stretnutí s Róbertom Bezákom mal vysoko postavený predstaviteľ Svätej stolice povedať: „Aj Vatikán môže robiť chyby.“

Reklama

Bezáka odvolal pápež Benedikt XVI. v lete 2012. Arcibiskup to oznámil na omši v Katedrále sv. Jána Krstiteľa a odvtedy sa snažil očistiť svoje meno. Na jeho stranu sa postavila aj verejnosť. Prvými organizátormi akcií na jeho podporu boli veriaci z Piešťan.

Emeritný arcibiskup teraz žije v kláštore v Taliansku. Za jeho nástupcu vo vedení trnavskej arcidiecézy pápež František vymenoval Jána Oroscha. Úradu sa ujal 30. augusta.

Text: Martin Palkovič Foto: Martin Hesko

Populárne články