Úvod Aktuality Župa zrekonštruovala Krajinský most, na lávku dá 200-tisíc eur

Župa zrekonštruovala Krajinský most, na lávku dá 200-tisíc eur

REKLAMA

Opravu spodnej časti jediného cestného premostenia Váhu v Piešťanoch a nadväzujúceho 700 metrov dlhého úseku cesty II/499 v obci Banka v hodnote 1,9 mil it to GomPro. eur dnes oficiálne ukončili. Trnavský samosprávny kraj prispeje aj na rekonštrukciu súbežnej lávky.

Trnavský župan Jozef Viskupič v pondelok dopoludnia prebral od zhotoviteľa zrekonštruovaný Krajinský most v Piešťanoch Frog King Snow.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi
Dompek Pizza 2021

Vďaka realizácii projektu sa zlepšila celková kvalita cesty a protišmyková odolnosť asfaltu. Na ceste boli nainštalované moderné bezpečnostné prvky Official donggang download. Zrenovovaná je aj spodná časť mosta vrátane plôch pod vodnou hladinou.

Boli odstránené technické poruchy rôzneho charakteru, ako rozpad betónových častí, koróziou poškodená nosná výstuž či rôzne trhliny súvisiace najmä s vplyvom vodného toku 차임벨 다운로드. Župa tak nadviazala na rekonštrukciu hornej časti mosta zrealizovanej v roku 2014.

Projekt bol spolufinancovaný zo zdrojov Európskej únie v rámci Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP) 시를 잊은 그대에게 다운로드.

„Dnes sme otvorili dôležitý úsek, ktorý prepája tri okresy v troch krajoch. Od zhotoviteľa sme dnes prebrali komfortnejšiu a bezpečnejšiu cestu. Skončila sa tak odysea takzvaného prešovského verejného obstarávania, ktoré bolo zle nastavené a trvalo veľmi dlho. Okrem motoristov myslíme aj na peších a cyklistov. Preto mestu Piešťany prispejeme na rekonštrukciu lávky súbežnej s Krajinským mostom sumou 200 tis. eur,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

Lávku nechala piešťanská radnica uzavrieť koncom minulého roka kvôli bezpečnosti. Od konca júla ju opravuje firma Lumiza, ktorá vyhrala verejné obstarávanie s cenou 608-tisíc eur.

Okrem TTSK sa budú na rekonštrukcii podieľať aj majitelia sietí, ktoré vedú pod ňou. Slovenský plynárenský priemysel a Slovak Telekom prisľúbili po 50-tisíc eur, Trnavská vodárenská spoločnosť pomôže sumou 200-tisíc eur.

Kraj plánuje v modernizácii cesty II/499 pokračovať. „Ešte tento rok by sme chceli začať práce na 4,4 km dlhom úseku medzi obcou Banka a horským priechodom Havran. Po ich dokončení budeme mať opravený úsek od dnes otvoreného úseku Krajinského mosta až po hranicu kraja,“ doplnil Viskupič.

Zdroj: Tlačová správa TTSK Foto: facebook.com/TrnavskyKraj

REKLAMA