Connect with us

Aktuality

Župa pripravuje projekt na opravu Krajinského mosta

Published

on

Reklama
Reklama

Plánovaná rekonštrukcia má zabrániť ďalšiemu znehodnoteniu jediného cestného spojenia Piešťan s druhou stranou Váhu. Termín realizácie stavebných prác zatiaľ neupresnili.

[singlepic id=46966 w=520 h=340 float=center]

 

Doprava na Krajinskom moste je od konca mája obmedzená, nemajú naň povolený vstup vozidlá nad 12 ton. Je to jedno z mála opatrení, ktoré správca komunikácie Trnavský samosprávny kraj (TTSK) v uplynulých rokoch prijal, aby zabránil zhoršovaniu technického stavu mosta.

Reklama

Podľa jeho hovorcu Patrika Velšica aktuálne Správa a údržba ciest TTSK „pripravuje spracovanie projektovej dokumentácie, ktorá bude riešiť len nevyhnutnú opravu mosta za účelom zabránenia jeho ďalšej degradácie.“ Konkrétne ide o opravu mostného zvršku a izolácie. „Následne po spracovaní dokumentácie bude uskutočnený výber dodávateľa a samotná realizácia nevyhnutných prác,“ uviedol hovorca.

Ďalej pripomenul, že priame náklady na opravu sú asi 2 milióny eur a „nezahŕňajú náklady na prekládku inžinierskych sietí, odstránenie lávky počas opravy mosta, presmerovania dopravy a ostatné vyvolané náklady spojené s rekonštrukciou.“ Pri cenovej kalkulácií župa nepočítala ani s jeho rozšírením.

Akcia je zaradená do súboru aktuálnych požiadaviek na rekonštrukcie ciest a mostov v kraji na roky 2012-2014, rozhodla o tom dopravná komisia v novembri 2011. Župa však stále hľadá možnosti, ako by jej pri financovaní rekonštrukcie mohli pomôcť aj samosprávy prípadne štát.

Text a ilustr. foto: Martin Palkovič

REKLAMA

ijav-ucto

Populárne články