Connect with us

Aktuality

Fakulta cestovného ruchu privítala prvých denných študentov

Published

on

Reklama

Škola chce prilákať do nášho mesta mladých ľudí. Okrem kvalitného vzdelania im ponúka aj odbornú prax a možnosti štúdia i práce v zahraničí.

[singlepic id=48099 w=320 h=240 float=left]Pre tri desiatky študentov z celého Slovenska začal 7. októbra prvý semester na Fakulte cestovného ruchu Piešťany Vysokej školy Goethe Uni Bratislava. Ide o prvých poslucháčov zapísaných do dennej formy bakalárskeho štúdia v odbore cestovný ruch – kúpeľníctvo a hotelierstvo.

Reklama

V budove bývalého riaditeľstva kúpeľov ich privítala riaditeľka fakulty Daniela Gloss, ktorá niektorým z nich pomáhala aj s hľadaním ubytovania. Noví študenti totiž prišli nielen z Bratislavy, ale napríklad aj z Banskej Bystrice a Svidníka.

„Chcela by som pracovať napríklad ako manažérka hotela. Preto sa chcem vzdelávať nie len v cestovnom ruchu, ale aj v cudzích jazykoch,“ povedala pred oficiálnym začiatkom Monika Koštrnová zo Starej Turej. Do Piešťan sa podľa vlastných slov presťahovala veľmi rada, pretože ich považuje za príjemné mesto.

Reklama

„Naše očakávania sa splnili, pretože fakulta si našla študentov nielen z Piešťan. Veríme, že sa s nami budú podieľať na tom, aby bola naša fakulta svetová, ako sme si predsavzali,“ uviedla Daniela Gloss. Fakulta má byť podľa jej slov výnimočná najmä v zapájaní svojich študentov do praxe.

„Sme poctení tým, že hoteliéri chcú prispievať vedomosťami z praxe do výučby, a pomáhať nám vychovávať absolventov, akých oni potrebujú.“

Riaditeľka fakulty ďalej povedala, že vyučovanie bude prebiehať v budove bývalého riaditeľstva kúpeľov na Winterovej ulici: „Každý rok bude mladých ľudí v Piešťanoch viac a viac a verím, že to bude na atmosfére v meste aj cítiť.“

[nggallery id=2548]

(pr)

 

Populárne články