Connect with us

Aktuality

Zostane Vila Löger mestu?

Published

on

Reklama
Reklama

Primátor požiadal kraj, aby budovu nepredával, ale odpoveď na otázku v titulku sme sa zatiaľ nedozvedeli. Na rokovanie s trnavským županom išiel primátor až po stretnutí s poslancami 8. januára na pôde radnice, kde sa snažili pomenovať možnosti riešenia situácie. Primátor Miloš Tamajka sa s predsedom samosprávneho kraja stretol o týždeň neskôr a následne mu poslal písomnú žiadosť o pozastavenie predaja budovy. 

internat spse

Ako informoval poslanec Mestského zastupiteľstva Mesta Piešťany Jozef Malík, pri stretnutí s hlavou mesta padli od poslancov prevažne z radov poslaneckého klubu Spoločne pre Piešťany rôzne námety na využitie bývalého internátu priemyslovky. Napríklad na urgentný príjem nemocnice, rozšírenie expozície Balneologického múzea, informačné centrum, výstavné priestory a podobne. Poslanci tiež navrhli, aby sa mesto pokúsilo získať budovu výmenou za inú nehnuteľnosť v majetku mesta.

Podľa informácií z radnice, primátor rokoval s Tiborom Mikušom v stredu 14. januára a následne listom požiadal primátor predsedu Trnavského samosprávneho kraja o pozastavenie predaja budovy v súvislosti so zabezpečením trvalo udržateľného rozvoja mesta Piešťany a v súlade so stratégiou. „Mesto Piešťany predpokladá využitie Vily Löger na verejno-prospešný účel a na jej rekonštrukciu chce využiť spolufinancovanie z prostriedkov EÚ, respektíve iných fondov,“ uviedla Eva Bereczová z Mestského úradu v Piešťanoch.

Reklama

K zverejneným údajom sme poslali na radnicu žiadosť o upresnenie obsahu listu, o aký projekt využitia by malo ísť a otázku, či primátor dostal od župana odpoveď. O vyjadrenie sme požiadali aj hovorcu trnavského samosprávneho kraja. Informácie prinesieme v aktualizácii tohto článku.

(ad/th) 


 

Populárne články