Úvod Aktuality Zomrel Eduard Budke. Jeho životom bola fotografia i motorky

Zomrel Eduard Budke. Jeho životom bola fotografia i motorky

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Zomrel Eduard Budke, ktorého fotografie určite potešili mnohých ľudí. Vždy pripravený na zaujímavý rozhovor a dobre naladený aj napriek chorobám movie Bat. Opustil nás v pondelok 9. marca vo veku 76 rokov. Pohrebný obrad sa uskutoční 13. marca o 14:30 h na cintoríne vo Veľkých Ripňanoch.

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

Eduard Budke sa narodil v roku 1944 vo Veľkých Ripňanoch, tam bol pokrstený a navštevoval miestnu základnú osemročnú školu Kamidori. Ďalej absolvoval Strednú školu dopravnú v Trnave. Po maturite nastúpil pracovať ako rušňovodič ČSD. Neskôr pracoval v Chirane a potom v Tesle ako konštruktér maple story client.

Od chlapca základnej školy  sa zaujímal o fotografovanie, ktorému sa venoval potom po celý život. Po rozpade Tesly začal pracovať ako predajca fotoaparátov a ostatnej fototechniky, pričom sa venoval i spracúvaniu fotografií 손the guest 다운로드. Veľa fotil v rámci svojej rodnej obce, ale aj v Piešťanoch, okolí Piešťan a v rámci turistiky fotografoval i  prírodu, najmä v Považskom Inovci a v Tatrách 세계명곡 다운로드.

V mladosti sa venoval v Trnave bezmotorovému lietaniu a celý život motorizmu. Motorky boli jeho veľkou záľubou, pričom motorku mal snáď do svojej päťdesiatky. Aj preto nevynechal žiadne motocyklové podujatie v Piešťanoch a fotil všetky Ceny Slovenska.

Bol členom viacerých fotografických združení a dlhoročným členom Piešťanského fotoklubu. Viacero fotoreportáží spracoval aj pre náš portál.

Česť jeho pamiatke!

A. Urminský / -red-

REKLAMA