Úvod Aktuality Zomrel diplomat Miloslav Beňačka

Zomrel diplomat Miloslav Beňačka

REKLAMA
Koberce Trend 16102021

Dňa 15. júla 2020 vo veku 61 rokov zomrel kariérny diplomat, ekonóm, prekladateľ, piešťanský rodák Mgr. Miloslav Beňačka. Mesto Piešťany o tom v sobotu informovalo prostredníctvom facebooku Korean invoice form.

Po absolvovaní vysokoškolského štúdia Miloslav Beňačka pracoval v Chirane Export-Import Piešťany a v súkromnej sfére. Od roku 1996 začala jeho diplomatická kariéra China Clas download.

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

Najprv pôsobil ako 1. tajomník na veľvyslanectve SR v Soule (Kórejská republika) a v rokoch 2004-2008 ako obchodný radca na veľvyslanectve SR v Bukurešti (Rumunsko) Samurai Showdown 4. Po návrate z Rumunska zastával funkciu riaditeľa odboru medzinárodného obchodu na Ministerstve hospodárstva SR. Potom pracoval na Ministerstve zahraničných vecí a európskych záležitostí SR ako hlavný štátny radca na sekcii hospodárskej spolupráce a v rokoch 2012-2013 bol riaditeľom odboru riadenia ekonomickej diplomacie 영어 오디오북 다운로드.

V rokoch 2013-2017 bol ministrom zahraničných vecí SR menovaný do funkcie zástupcu veľvyslanca, konzula a ekonomického diplomata na veľvyslanectva SR v Helsinkách (Fínsko) s akreditáciou pre Estónsko Snowbros. Po návrate pôsobil na Ministerstve zahraničných a európskych záležitostí SR.

Popri náročnej práci v zahraničí nezabúdal na svoje rodisko. Významnou mierou pomohol našej knižnici pri spracúvaní databázy o diplomatoch z Piešťan. Niekoľko rokov bol tiež funkcionárom HK Havrani a veľkým fanúšikom piešťanského hokeja.

Posledná rozlúčka s Mgr. Miloslavom Beňačkom bude v pondelok 20. júla 2020 o 14.30 h na cintoríne na Bratislavskej ceste v Piešťanoch.

Česť jeho pamiatke!

REKLAMA