Connect with us

Aktuality

Žena s rekordným množstvom alkoholu v dychu už pozná svoj trest. Policajti zadržali na druhý deň ďalšiu opitú vodičku

Published

on

Reklama
Reklama

Piešťanskí policajti zadržali 10. augusta popoludní vodičku, ktorá bola zjavne opitá. Pri kontrole mala v dychu 5,67 promile. O deň neskôr kontrolovali v Piešťanoch ďalšiu ženu. Tá mala 2,63 promile. Obe už spoznali svoj trest v zrýchlenom konaní.
V utorok zastavili policajti auto Škoda Fabia. Vodičke 49-ročnej Martine namerali v dychu neuveriteľných 2,72 mg/l, čo je 5,67 promile. Pri ďalšom meraní, prístroj ukázal hodnotu 1,41 mg/l. Ženu odviedli do cely, kde prespala zvyšok dňa a celú noc a teda aj svoje jubileum, ktorého sa dožívala. Napokon v cele podľa televízie Markíza strávila presne dva dni a odtiaľ putovala na piešťanský okresný súd. Tu ju sudca v zrýchlenom konaní uznal vinnou zo spáchania prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Vymeral jej 10 mesiacov s podmienečným odkladom na štyri roky a šesť rokov nemôže šoférovať. Vozidlo, ktoré šoférovala opitá jej bolo zhabané a prepadlo v prospech štátu.

Ďalšia opitá žena

V stredu 11. augusta zadržali v Piešťanoch policajti ďalšiu opitú ženu. Päťdesiatpäťročná vodička Citroënu Berlingo mala v dychu   2,63 promile.  Policajti ju obmedzili na osobnej slobode a eskortovali na policajnú stanicu. Za prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky jej hrozí odňatie slobody až na 1 rok. O jej vine a treste už súd rozhodol v zrýchlenom konaní.
TS KR PZ v Trnave / – red-

Populárne články