Connect with us

Aktuality

Železničná stanica prechádza rekonštrukciou

Published

on

Reklama

Stavebný ruch víta cestujúcich, ktorí vystúpia z vlaku v Piešťanoch. Do dlhodobo plánovanej rekonštrukcie sa pustili Železnice Slovenskej republiky začiatkom augusta. Momentálne chýba budove strecha aj okná na druhom poschodí.

[singlepic id=18164 w=320 h=240 float=right]Stavebné povolenie vydal Úrad pre reguláciu železničnej dopravy už vlani. Rekonštrukcia však z dôvodu nedostatku finančných prostriedkov nezačala. „Investor nemá povinnosť to stavebnému úradu oznamovať, pretože na železničné stavby je špeciálny stavebný úrad, takže my na to povolenie nevydávame,“ povedala vedúca Referátu územnej správy Mestského úradu Piešťany Jana Vitková.

Reklama

„Na stavbu boli v tomto roku pridelené finančné prostriedky vo výške 500 000 eur,“ informovala hovorkyňa ŽSR Pavlíková. Tie podľa nej uhradia opravu sociálnych zariadení a ústredného kúrenia, nové vodovodné, kanalizačné a plynové prípojky i časť služobných priestorov. „Ďalšia časť rekonštrukcie bude možná až po pridelení väčšieho množstva finančných prostriedkov nakoľko sa jedná o veľký zásah do budovy.“

Pri modernizácii úseku železničnej trate Piešťany – Nové Mesto nad Váhom vynovili nástupištia a dobudovaný podchod s výťahmi. Budova však zostala v pôvodnom stave. Cestujúcim chýbajú napríklad lavičky a bankomat.

Reklama

[singlepic id=18165 w=320 h=240 float=left]„K demontáži lavičiek vo vestibule železničnej stanice v Piešťanoch došlo vo februári 2009. Dôvodom bolo ich poškodenie a zničenie, ktoré spôsobili najmä bezdomovci. V stanici sa šíril zápach, na ktorý sa sťažovali cestujúci,“ píše sa vo vyjadrení hovorkyne ŽSR. Vďaka odstráneniu lavičiek sa podľa nej zo stanice vytratili aj bezdomovci. Pravdou však je, že stanica je pre niektorých v zime stále útočiskom. „Odstránenie lavičiek, alebo ich opätovné osadenie je plne v kompetencii prednostu železničnej stanice,“ uzatvorila svoje vyjadrenie Martina Pavlíková. Problému chýbajúceho bankomatu sa nevenovala.

Cestujúci sa sťažovali aj na značku zákaz vjazdu pred budovou stanice. Tú však vlani nahradila značka prejazd zakázaný, takže dnes si ľudia môžu vyložiť batožinu priamo pred budovou.

(mp)

 

Populárne články